Terapeutyczny masaż misami tybetańskimi i gongiem

O terapii masażu dźwiękiem

Terapia dźwiękiem to jedna z holistycznych metod uzdrawiania ciała i umysłu. Podczas masażu misy wprowadzane są w wibracje poruszając każdą komórkę ludzkiego ciała. Nasze ciało składa się głównie z płynów, a jak wiadomo woda reaguje na wibracje dźwiękiem. Woda to życie, a płyny mają ścisły związek z układem nerwowym, emocjami i duchem na poziomie komórkowym. Sesja masażu umożliwia wyjście poza analityczny umysł i głębsze połączenie się z esencją witalności i transformacji człowieka. Przepływające wibracje dają odczucie wewnętrznego oczyszczającego i odświeżającego prysznica. Podobnie jak woda łączy i przekształca ważne elementy w naszym istnieniu, wibracje wydają się być w stanie zarówno wygładzić, jak i przyspieszyć podróż do dobrego samopoczucia. Misy wydają kojący, subtelny dźwięk relaksując ciało i psychikę. Rezultaty mogą być różne, od głębokiego odprężenia, przez ulgę w bólu fizycznym i / lub emocjonalnym, po uczucie lekkości, gdy ciało pozbywa się problemów emocjonalnych i fizycznych z przeszłości.

Kika słów o terapeucie

Agnieszka Malczewska zafascynowała się dźwiękiem i wibracją mis tybetańskich, gongów, dzwonków i bębnów szamańskich już wiele lat temu. Od kilku lat wykorzystuje instrumenty terapeutyczne na indywidualnych i grupowych sesjach jogi nidry. Pragnąc potwierdzić swoje doświadczenia oraz poznać technikę masażu terapeutycznego ukończyła kurs terapii masażu dźwiękiem I i II st. pod okiem dr N. Med. Małgorzaty Kronenberger. Agnieszka jest również wieloletnim certyfikowanym nauczycielem jogi wg metody BKS IYENGARA.

Działanie terapii dźwiękowej

W stanie przebudzenia normalna częstotliwość naszych fal mózgowych to częstotliwość Beta. Narzędzia dźwiękowe porywają mózg, aby przejść do głębszych częstotliwości fal mózgowych Alfa i Theta. Są to częstotliwości, które wywołują głębokie stany medytacyjne, odczucie głębokiego spokoju, jasności umysłu oraz wzrostu intuicji. Współczesna nauka potwierdza badaniami terapeutyczne działanie dźwięku jako środka wspomagającego uzdrawianie. Zatem dźwięk jest rodzajem medycyny energetycznej, która tworzy holistyczną przestrzeń, w której ludzie mogą wyleczyć się z zaburzeń stresowych, bólu, depresji, stanów lękowych. Terapeutyczne sesje dźwiękiem poprawiają samopoczucie, podnoszą zdolność koncentracji, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, wzmacniają pamięć, przywracają wiarę we własne możliwości oraz wzmacniają pewność siebie. Starożytne instrumenty, w tym misy tybetańskie, są „uderzane i śpiewane” w określonych rytmicznych schematach, tworząc wibracyjne, harmoniczne dźwięki o częstotliwości „AUM” lub „OM”. Ta częstotliwość dźwięku wpływa na współczulny układ nerwowy, ponieważ fale mózgowe synchronizują się z wibracjami mis. Harmonijne wibracje wpływają na stan relaksacyjny, spowalniają oddech, mózg i tętno oraz zmniejszają stan bólowy, tworząc głębokie poczucie dobrego samopoczucia.

Korzyści z odbycia Kąpieli w dźwiękach

Po regularnych sesjach dźwiękowych doświadczamy oczyszczenia, zharonizowania oraz wzmocnienia ciła na płaszczyznach ciała emocjonalnego, fizycznego i duchowego.

 

 Na poziomie fizycznym, ich wpływ może być odczuwalny poprzez :

✔ rozluźnienie obszaru karku, pleców i podbrzusza

✔ zmniejszenie stanów bólowych

✔ regulację trawienia i metabolizmu

✔ uspokojenie i pogłębienie oddechu

✔ zniwelowanie uciążliwych bólów głowy

✔ poprawienie rytmiki bicia serca i ciśnienia tętniczego

 

Na poziomie emocjonalnym, ich wpływ może być odczuwalny poprzez : :

✔ łagodzenie zespołu chronicznego zmęczenia i depresji

✔ zwiększenie energii siły życiowej

✔ poprawę snu

✔ podnoszą zdolność koncentracjii poprawę pamięci

✔ pobudzenie wyobraźni i kreatywności

✔ wzmocnienie pamięci,

✔ poprawę samopoczucia

 

Na poziomie energetycznym i duchowym, ich wpływ może być odczuwalny poprzez : :

✔ zrównoważenie energii czakr - pobudzają, ładują i odblokowują miejsca energetyczne w organizmie

✔ poczucie miłości, jedności i naturalnej błogości obfitości

✔ połączenie z wibracją wszechświata

✔ przywrócenie wiary we własne możliwości oraz wzmocnienie pewności siebie

✔ przywrócenie łatwości życiai chęci działania

✔ odzyskanie wewnętrznej mocy

✔ przywrócenie wiary we własne możliwości oraz wzmocnienie pewności siebie wyjście poza ciało, umysł

✔ przywrócenie wiary we własne możliwości oraz wzmocnienie pewności siebie poczucie jedności, naturalnej błogości i obfitości

 

Uczestnictwo w "Kąpieli w dźwiękach" pozwoli na: 

✔ Pobudzenie aktywności intelektualnej 

✔ Odblokowanie i odreagowanie skumulowanych emocji (często nieuświadomionych)

✔ Przeciwdziałanie bezczynności i apatii

✔ Zakończenie gonitwy uporczywych myśli

✔ Usprawnienie umiejętności komunikowania się z otoczeniem

✔ Uwolnienie i zwiększenie ekspresji tłumionych emocji

✔ Przyniesie poczucie spokoju i wyciszenia

✔ Poprawia relacje interpersonalne

 

Przebieg indywidualnej sesji terapii misami tybetańskimi i gongiem

Podstawowy masaż dźwiękiem trwa 50 min, jednakże pierwsza sesja, tak zwana wstępna, jest dłuższa, trwa 50- 80 min. Składa się ona z wywiadu wstępnego, masażu oraz rozmowy po zakończonym zabiegu. Polecam przynieść na sesją swój talizman. Poddamy go wibracjom i nasycimy pozytywną energią. Możemy też umówić się 15 min. przed sesją, aby wybrać kamień do talizmanu. Karty Aniołów podpowiedzą nam jaki kamień jest odpowiedni w tym momencie życia. W przypadku indywidualnego masażu dźwiękiem dopasowuję jego przebieg do konkretnych potrzeb pacjenta, jak również uzupełniam sesję dodatkowymi elementami. Tak więc masaż można wzbogacić użyciem kolejnych rodzajów mis, gongów, dzwonków jak i wielu innych instrumentów.

Jest też możliwość połączenia sesji jogi nidry oraz masażu dźwiękiem. Wtedy pojedyncza sesja trwa 80-100 min. Istnieje wtedy możliwość opracowania indywidualnych sesji terapeutycznych jogi nidry z dźwiękiem po wstępnej rozmowie i ustaleniu spodziewanych efektów. Warto przed przyjściem przemyśleć intencję, nad którą będziemy pracować lub uzgodnimy ją telefonicznie.

Masaż jest zabiegiem głównie relaksacyjnym. I im bardziej klient będzie zrelaksowany tym lepiej. Niektórym zdarza się zasnąć w czasie zabiegu. Jest to również zupełnie normalne i dopuszczalne. Zauważalne pozytywne zmiany widoczne są już po pierwszym spotkaniu. Czasami jednak trzeba poczekać na nie nieco dłużej, około 4-7 spotkań, aby organizm miał czas na dostrojenie się i nauczenie się korzystania z dobroczynnych dźwięków. Bardzo wyraźną zmianę widać po skorzystaniu z około 10 zabiegów. Pozytywne efekty działania dźwięku utrzymują się w ciele przez kilka dni. Można więc korzystać z masażu 1-2 razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Grupowy masaż dźwiękiem

Przebieg i wycena na indywidualne zapytanie. Poproszę o kontakt telefoniczny 799-055-344 lub e-mailowy: aga@lolasana.pl

Przygotowanie do masażu

Zabieg wykonywany jest w ubraniu. Strój powinien być wygodny, miękki, bez guzików i metalowych elementów, które w trakcie masażu przy zetknięciu z misami zakłócają ich dźwięki. Na prośbę klienta może on zostać okryty kocem. Jeśli z przyczyn zdrowotnych nie ma możliwości wygodnego ułożenia się, zabieg przeprowadzony może zostać na siedząco lub stojąco. Ostatni posiłek najlepiej zjeść 30-60 minut przed spotkaniem. Po zabiegu warto wypić przynajmniej jedną lub dwie szklanki wody. Woda pomoże w oczyszczeniu ciała z toksyn.

Przeciwskazania do masażu

Nie istnieją tutaj żadnego ograniczenia wiekowe. Z masażu mogą korzystać osoby starsze oraz dzieci. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się jedynie kobietom w pierwszym trymestrze ciąży, podczas menstruacji oraz osobom z rozrusznikiem serca.

--------------------------------------------------------------------------------------------

CENNIK

-----------------------------------------------------------------------------------------

MASAŻE NA CIELE - BASIC

1. Masaż dźwiękiem misami terapeutycznymi na ciele

Pełna pierwsza sesja głębokiej relaksacji dla jednej osoby wraz z wywiadem trwa 50-60 min - 180 zł - można zakupić w formie BONU PREZENTOWEGO  lub zapłacić na miejscu po umówieniu terminu.

2. Masaż dźwiękiem misami terapeutycznymi na ciele dla pary (2 osób)  50- 60 min. - 260 zł. Tutaj możesz zakupić seans masażu misami dźwiękiem dla pary w formie BONU PREZENTOWEGO lub zapłacić na miejscu po umówieniu terminu:  Masaż dźwiękiem dla pary

PROMOCJA: Seria 10 masaży 1 600 zł, w cenę jest wliczona jedna sesja joga nidra na życzenie.

-------------------------------------------------------------------------------------------

CEREMONIE Z DŹWIĘKIEM

1. Medytacja Joga Nidra "Praca z marzeniem" + kąpiel w dźwiękach

Sesja indywidualna prowadzonej medytacji jogi nidry i masażu dźwiękiem w biopolu 80-100 min. - 230 zł

Seans JOGA NIDRA obejmuje:

-rozmowę o marzeniach i intencji przy herbacie w atmosferze świec i kadzideł, można skorzystać z podpowiedzi kart wróżki;

- wykład o czakrach wraz z interpretacją karty wróżki;

- oczyszczającą i wzmacniającą medytację prowadzoną - jogę nidrę;

- kąpiel w dźwiękach mis, gongu i innych instrumentów w biopolu;

- aromaterapię.

Polecana szczególnie na urodziny czy specjalną okazję w planowanych zmianach życiowych Opłaty można dokonać na miejscu lub zakupić indywidualną sesję w formie BONU PODARUNKOWEGO JOGA NIDRA - PRACA Z MARZENIEM

2. Rytuał urodzinowy - Medytacja Joga Nidra + Kąpiel w dźwiękach + masaż 

Sesja indywidualna prowadzonej medytacji jogi nidry wraz z wywiadem oraz masażem dźwiękiem w biopolu i na ciele, aromaterapia 80 min.- 90 min od  260 zł Polecana szczególnie na urodziny czy specjalną okazję w planowanych zmianach życiowych.

Rytuał Urodzinowy dla jednej osoby można zakupić w formie Bonu Prezentowego tutaj: BON PREZENTOWY RYTUAŁ URODZINOWY

BON PREZENTOWY - Rytuał urodzinowy obejmuje:

- rozmowę o marzeniach i intencji przy herbacie w atmosferze świec i kadzideł, można skorzystać z podpowiedzi kart wróżki;

- oczyszczającą i wzmacniającą medytację prowadzoną jogę nidrę;

- kąpiel w dźwiękach mis, gongu i innych instrumentów w biopolu;

- masaż misami tybetańskimi bezpośrednio na ciele;

- aromaterapię.

3. Ceremonia dla pary - Medytacja Joga Nidra - "Spełnij swoje marzenia" + Kąpiel w dźwiękach + masaż 

Sesja dla pary prowadzonej medytacji jogi nidry wraz z wywiadem oraz masażem dźwiękiem w biopolu i na ciele plus aromaterapia 80-100 min. - 320 zł. Polecana szczególnie dla par potrzebujących nowych doświadczeń mentalnych czy duchowych. Płatność na miejscu po telefonicznym umówieniu terminu 799055344. Na życzenie wykonam bon prezentowy. Proszę o kontakt e-mailem aga@lolasana.pl

Ceremonia obejmuje:

- rozmowę o marzeniach i intencji przy herbacie w atmosferze świec i kadzideł, można skorzystać z podpowiedzi kart wróżki;

- oczyszczającą i wzmacniającą medytację prowadzoną jogę nidrę;

- kąpiel w dźwiękach mis, gongu i innych instrumentów w biopolu;

- masaż misami tybetańskimi bezpośrednio na ciele;

- aromaterapię.

4. Ceremonia dla grupy  - Medytacja Joga Nidra - "Spełnij swoje marzenia" + Kąpiel w dźwiękach + prezentacja masażu na ciele

Sesja dla 3-4 osób prowadzonej medytacji jogi nidry wraz z wywiadem oraz masażem dźwiękiem w biopolu + prezentacja masażu na ciele 90 min.- 100 min plus aromaterapia - 440 zł.

Polecana szczególnie dla grupy znajomych jako Celebracja Urodzinowa.

Możliwe jest przedłużenie sesji o Ceremonię Kakao za dodatkową opłatą.

Ceremonia obejmuje:

- rozmowę o marzeniach i intencji przy herbacie w atmosferze świec i kadzideł, można skorzystać z podpowiedzi kart wróżki;

- oczyszczającą i wzmacniającą medytację prowadzoną jogę nidrę;

- kąpiel w dźwiękach mis, gongu i innych instrumentów w biopolu;

- masaż misami tybetańskimi bezpośrednio na ciele (w formie prezentacji każdy uczestnik będzie miał możliwość masażu na wybranej części ciała);

- aromaterapię.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Powyższe koszty sesji dotyczą wizyt w STUDIO LOLASANA w W-wie, przy ul. Locci 25

Poniżej link do google maps:

https://goo.gl/maps/yPy53fWr7nYecfBd7

Jest możliwość dojazdu do domu Klienta. Koszty dojazdu na terenie Warszawy do uzgodnienia.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej informacji o ceremoniach medytacji joga nidra i terapii dźwiękiem w biopolu.

Te sesje to połączenie jogi nidra, czyli głębokiej relaksacji (prowadzona medytacja), pranajamy (techniki oddechowe), pratjahary (praktyka wycofania zmysłów) oraz granie na instrumentach relaksacyjnych - misach, dzwonkach, gongu, itp. Misy będą pracowały swoją wibracją w biopolu, czyli w bardzo bliskiej odległości od ciała. Ich wibracje będą jednak odczuwalne równie mocno jak ułożone na ciele.
Przekraczając często granice wytrzymałości fizycznej na lekcjach jogi oraz w życiu codziennym, oddając się swojej pracy i rodzinie, nie mamy zbyt wiele przestrzeni na wnikliwą obserwację swojego oddechu, myśli czy zmysłów. Ta sesja indywidualna pozwoli Ci wejść głębiej w świat nieeksplorowanych obszarów, by w końcu odnaleźć spokój wewnętrzny i harmonię nie tylko podczas tej sesji, ale też w codziennym życiu czy podczas swojej praktyki jogi.

Celem seansu jest odprężenie, oczyszczenie ciała i umysłu ze skutków stresu lub praca z bezpośrednią intencją Klienta. Zaczniemy od łagodnej pracy z ciałem i oddechem uwalniając napięcie z ciała. Następnie poddamy umysł obserwacji podczas prowadzonego głębokiego relaksu na leżąco przy kojących dźwiękach mis tybetańskich, shruti box, tingszy, bębnów, gongu, kalimby, dzwonków, itp.

Sesja jogi nidra jest także dla osób, które nigdy nie miały nic wspólnego z jogą, a potrzebujących uwolnić napięcie emocjonalne i fizyczne.

 -----------------------------------------------------------------------------------

Zarezerwuj termin kontaktując się telefonicznie – 799 055 344

-------------------------------------------------------------------------------------

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl