Terapeutyczny masaż misami tybetańskimi

Indywidualny masaż dźwiękiem

Terapia dźwiękiem to jedna z holistycznych metod uzdrawiania ciała i umysłu. Podczas masażu misy wprowadzane są w wibracje poruszając każdą komórkę ludzkiego ciała. Nasze ciało składa się głównie z płynów, a jak wiadomo woda reaguje na wibracje dźwiękiem. Woda to życie, a płyny mają ścisły związek z układem nerwowym, emocjami i duchem na poziomie komórkowym. Sesja masażu umożliwia wyjście poza analityczny umysł i głębsze połączenie się z esencją witalności i transformacji człowieka. Przepływające wibracje dają odczucie wewnętrznego oczyszczającego i odświeżającego prysznica. Podobnie jak woda łączy i przekształca ważne elementy w naszym istnieniu, wibracje wydają się być w stanie zarówno wygładzić, jak i przyspieszyć podróż do dobrego samopoczucia. Misy wydają kojący, subtelny dźwięk relaksując ciało i psychikę. Rezultaty mogą być różne, od głębokiego odprężenia, przez ulgę w bólu fizycznym i / lub emocjonalnym, po uczucie lekkości, gdy ciało pozbywa się problemów emocjonalnych i fizycznych z przeszłości.

Kika słów o terapeucie

Agnieszka Malczewska zafascynowała się dźwiękiem i wibracją mis tybetańskich, gongów, dzwonków i bębnów szamańskich już wiele lat temu. Od kilku lat wykorzystuje instrumenty terapeutyczne na indywidualnych i grupowych sesjach jogi nidry. Pragnąc potwierdzić swoje doświadczenia oraz poznać technikę masażu terapeutycznego ukończyła kurs terapii masażu dźwiękiem I i II st. pod okiem dr N. Med. Małgorzaty Kronenberger. Agnieszka jest również wieloletnim certyfikowanym nauczycielem jogi wg metody BKS IYENGARA.

Działanie terapii dźwiękowej

W stanie przebudzenia normalna częstotliwość naszych fal mózgowych to częstotliwość Beta. Narzędzia dźwiękowe porywają mózg, aby przejść do głębszych częstotliwości fal mózgowych Alfa i Theta. Są to częstotliwości, które wywołują głębokie stany medytacyjne, odczucie głębokiego spokoju, jasności umysłu oraz wzrostu intuicji. Współczesna nauka potwierdza badaniami terapeutyczne działanie dźwięku jako środka wspomagającego uzdrawianie. Zatem dźwięk jest rodzajem medycyny energetycznej, która tworzy holistyczną przestrzeń, w której ludzie mogą wyleczyć się z zaburzeń stresowych, bólu, depresji, stanów lękowych. Terapeutyczne sesje dźwiękiem poprawiają samopoczucie, podnoszą zdolność koncentracji, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, wzmacniają pamięć, przywracają wiarę we własne możliwości oraz wzmacniają pewność siebie. Starożytne instrumenty, w tym misy tybetańskie, są „uderzane i śpiewane” w określonych rytmicznych schematach, tworząc wibracyjne, harmoniczne dźwięki o częstotliwości „AUM” lub „OM”. Ta częstotliwość dźwięku wpływa na współczulny układ nerwowy, ponieważ fale mózgowe synchronizują się z wibracjami mis. Harmonijne wibracje wpływają na stan relaksacyjny, spowalniają oddech, mózg i tętno oraz zmniejszają stan bólowy, tworząc głębokie poczucie dobrego samopoczucia.

Korzyści

Po sesjach klienci mogą doświadczyć lepszej pamięci, przejrzystości, witalności i zdolności do działania. Wiele osób zgłasza głębokie poczucie wyciszenia, spokojnie śpi i odczuwa efekty zabiegu przez kilka dni.

Wpływ masażu dźwiękiem: relaks, głęboki sen, drenaż, odmłodzenie, wsparcie w leczeniu różnych problemów zdrowotnych i emocjonalnych, medytacja, zrównoważone czakry, zwiększona energia siły życiowej, czystość umysłu, łagodzenie zespołu chronicznego zmęczenia i depresji, zmniejszenie stanów bólowych, obniżenie ciśnienia krwi.

Przebieg sesji indywidualnej terapii misami tybetańskimi

Podstawowy masaż dźwiękiem trwa 50 min, jednakże pierwsza sesja, tak zwana wstępna, jest dłuższa, trwa 50- 80 min. Składa się ona z wywiadu wstępnego, masażu oraz rozmowy po zakończonym zabiegu. Polecam przynieść na sesją swój talizman. Poddamy go wibracjom i nasycimy pozytywną energią. Możemy też umówić się 15 min. przed sesją, aby wybrać z kamień do talizmanu. Karty Aniołów podpowiedzą nam jaki kamień jest odpowiedni w tym momencie życia. W przypadku indywidualnego masażu dźwiękiem dopasowuję jego przebieg do konkretnych potrzeb pacjenta, jak również uzupełniam sesję dodatkowymi elementami. Tak więc masaż można wzbogacić użyciem kolejnych rodzajów mis, gongów, dzwonków jak i wielu innych instrumentów.

Jest też możliwość połączenia sesji jogi nidry oraz masażu. Wtedy pojedyncza sesja trwa 90 min. Istnieje wtedy możliwość opracowania indywidualnych sesji terapeutycznych jogi nidry z dźwiękiem po wstępnej rozmowie i ustaleniu spodziewanych efektów. Warto przed przyjściem przemyśleć intencję, nad którą będziemy pracować lub uzgodnimy ją telefonicznie.

Masaż jest zabiegiem głównie relaksacyjnym. I im bardziej klient będzie zrelaksowany tym lepiej. Niektórym zdarza się zasnąć w czasie zabiegu. Jest to również zupełnie normalne i dopuszczalne. Zauważalne pozytywne zmiany widoczne są już po pierwszym spotkaniu. Czasami jednak trzeba poczekać na nie nieco dłużej, około 4-7 spotkań, aby organizm miał czas na dostrojenie się i nauczenie się korzystania z dobroczynnych dźwięków. Bardzo wyraźną zmianę widać po skorzystaniu z około 10 zabiegów. Pozytywne efekty działania dźwięku utrzymują się w ciele przez kilka dni. Można więc korzystać z masażu 1-2 razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Grupowy masaż dźwiękiem

Przebieg i wycena na indywidualne zapytanie. Poproszę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Przygotowanie do masażu

Zabieg wykonywany jest z ubraniu. Strój powinien być wygodny, miękki, bez guzików i metalowych elementów, które w trakcie masażu przy zetknięciu z misami zakłócają ich dźwięki. Na prośbę klienta może on zostać okryty kocem. Jeśli z przyczyn zdrowotnych nie ma możliwości wygodnego ułożenia się, zabieg przeprowadzony może zostać na siedząco lub stojąco. Ostatni posiłek najlepiej zjeść 30-60 minut przed spotkaniem. Po zabiegu warto wypić przynajmniej jedną lub dwie szklanki wody. Woda pomoże w oczyszczeniu ciała z toksyn.

Przeciwskazania do masażu

Nie istnieją tutaj żadnego ograniczenia wiekowe. Z masażu mogą korzystać osoby starsze oraz dzieci. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się jedynie kobietom w pierwszym trymestrze ciąży, podczas menstruacji oraz osobom z rozrusznikiem serca.

Regularne ceny masażów dźwiękiem

Pełna pierwsza sesja wraz z wywiadem trwa 60 min - 160 zł

Następne sesje 50 min. - 160 zł 

Sesja dla pary 50 min. - 250 zł

Seria 10 masaży 1 500 zł, w cenę jest wliczona jedna sesja joga nidra na życzenie.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Sesja pojedyncza jogi nidra oraz masażu dźwiękiem w biopolu 90 min. - 230 zł Polecana!

Więcej informacji o sesji joga nidra i terapii dźwiękiem w biopolu.

Ta sesja to połączenie jogi nidra, czyli głębokiej relaksacji (prowadzona medytacja), pranajamy (techniki oddechowe), pratjahary (praktyka wycofania zmysłów) oraz granie na instrumentach relaksacyjnych - misach, dzwonkach, gongu, itp. Misy będą pracowały swoją wibracją w biopolu, czyli w bardzo bliskiej odległości od ciała. Ich wibracje będą jednak odczuwalne równie mocno jak ułożone na ciele.
Przekraczając często granice wytrzymałości fizycznej na lekcjach jogi oraz w życiu codziennym, oddając się swojej pracy i rodzinie, nie mamy zbyt wiele przestrzeni na wnikliwą obserwację swojego oddechu, myśli czy zmysłów. Ta sesja indywidualna pozwoli Ci wejść głębiej w świat nieeksplorowanych obszarów, by w końcu odnaleźć spokój wewnętrzny i harmonię nie tylko podczas tej sesji, ale też w codziennym życiu czy podczas swojej praktyki jogi.

Celem warsztatów jest odprężenie, oczyszczenie ciała i umysłu ze skutków stresu lub praca z bezpośrednią intencją Klienta. Zaczniemy od łagodnej pracy z ciałem i oddechem uwalniając napięcie z ciała. Następnie poddamy umysł obserwacji podczas prowadzonego głębokiego relaksu na leżąco przy kojących dźwiękach mis tybetańskich i dzwonków wietrznych.

Sesja jogi nidra jest także dla osób, które nigdy nie miały nic wspólnego z jogą, a potrzebujących uwolnić napięcie emocjonalne i fizyczne.

Sesja jogi nidra i mis jest idealnym prezentem urodzinowym! :) Pracujemy wtedy z życzeniem do spełnienia. :)

-----------------------------------------------------------------------------------

Zarezerwuj termin kontaktując się telefonicznie – 799 055 344 lub e-mailem: agga.malczewska@gmail.com

-------------------------------------------------------------------------------------

Koszt sesji z dojazdem do domu – dodatkowe koszty dojazdu 20 zł  na terenie śródmieścia Warszawy lub do uzgodnienia z dojazdem poza śródmieściem na terenie Warszawy

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl