Indywidualne i grupowe lekcje jogi

Zapraszamy do rozpoczęcia praktyki jogi osoby początkujące oraz mające już doświadczenie, ale pragnące poczuć się pewniej w asanach. Zajęcia indywidualne są idealne dla osób, które potrzebują doboru asan z powodów zdrowotnych oraz preferują kameralne sesje we własnym zaciszu, biurze, w prywatnym studio Lolasana czy też on-line.

Indywidualne zajęcia stacjonarne odbywają się w studio LOLASANA w Warszawie.

Studio Lolasana jest bardzo kameralne. Na zajęciach zwykle 3-7 osób, dzięki czemu każdy uczeń ma możliwość otrzymania indywidualnych korekt i wskazówek. Studio Jogi zlokalizowane jest w dogodnym miejscu z możliwością bezpłatnego parkowania w dzielnicy Sadyba w Warszawie na ul.  A. Locci 25. Idealne miejsce dla mieszkańców dzielnicy Mokotów, Sadyba, Stegny, Służewiec, Wilanów, Wawer, Ursynów, Ksawerów, Czerniaków.

Poniżej link do google maps:

https://goo.gl/maps/yPy53fWr7nYecfBd7

STUDIO LOLASANA w W-wie, przy ul. Locci 25

Poniżej link do google maps:

https://goo.gl/maps/yPy53fWr7nYecfBd7

Możliwy też dojazd do Klienta do domu czy biura w Warszawie.

Zajęcia grupowe regularne oraz warsztatowe odbywają się w STUDIO lub dowolnym miejscu po uzgodnieniu warunków z Klientem.

Wystawiamy f-rę VAT.

Tutaj znajdziesz informację o warsztatach jogi i medytacji wyjazdowych oraz zajęciach regularnych jogi w Warszawie w siedzibie Twojej firmy: Joga dla Firm

 

Kilka słów o nauczycielu:

Agnieszka Malczewska jest  nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia jogi wg metody Iyengara, YIN YAN jogi oraz jogi nidra. Uczy siebie i innych odkrywając ze szczególną pasją relacje między ciałem, oddechem i umysłem. Agnieszka ukończyła kurs nauczycielski pod okiem Henryka Liśkiewicza, uzyskując międzynarodowy Certyfikat B.K.S. Iyengara Intermediate II.


Agnieszka od 2007 roku regularnie studiuje i praktykuje rozwijając wiedzę w zakresie anatomii oraz wpływu jogi na człowieka w aspekcie fizycznym i duchowym. Od wielu lat prowadzi zajęcia jogi w różnych szkołach jogi i klubach fittnesowych w Warszawie dla dorosłych, seniorów, kobiet w ciąży, mam z dziećmi i dla dzieci.

Agnieszka jest też magistrem ekonomii i wieloletnim pracownikiem korporacji. Obecnie poza jogą również zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii w firmie LOLASANA. Jest mamą dwójki dzieci.

Wykształcenie, ciekawość, otwartość i liczne zainteresowania to cechy, które pozwalają na podejście do każdego ucznia w sposób indywidualny, a jej zajęcia są zwykle pełne kreatywnych pomysłów. Podczas sesji indywidualnych wykorzystuje metodę nauczania hatha jogi, której cechami są precyzja, stabilność oraz uważność. Znajomość technik oddechowych, relaksacyjnych - jogi nidry oraz terapii dźwiękiem (misy, gongi, dzwonki) pozwala Agnieszce na prowadzenie sesji dla osób potrzebujących wyciszenia oraz zwiększenia umiejętności koncentracji w życiu codziennym.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego! Podczas rozmowy omówimy Wasze potrzeby, aby już pierwsza lekcja była dopasowana do Waszych potrzeb.

W linku poniżej znajdziecie darmowy filmik lekcji jogi on-line. Zapraszamy do obejrzenia i poznania aparycji Agnieszki.

Indywidualne lekcje on-line odbywają się zwykle w sposób interaktywny. Podczas zajęć uczeń otrzymuje korekty asan na żywo.

 

Kontakt:

tel.: 799 055 344

e-mail: aga@lolasana.pl lub agga.malczewska@gmail.com

-----------------------------------------------------------------------------
O metodzie nauczania Jogi wg Iyengara

Joga Iyengara to jeden z najpopularniejszych rodzajów jogi. Korzyści zdrowotne praktyki jogi metodą Iyengara są nieocenione. Metoda Iyengara powstała w ubiegłym wieku, ale liczba praktykujących ją osób stale rośnie. Joga Iyengara to doskonała metoda jogi dla początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych joginów. Nie tylko uczy prawidłowej techniki ruchu i oddechu, ale także dzięki przyrządom do jogi pozwala każdej praktykującej osobie ćwiczyć bez dyskomfortu i ryzyka urazu.

B.K.S. Iyengar, a właściwie Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar, urodził się 14 grudnia 1918 roku w Belur, miasteczku leżącym w południowych Indiach. Był jednym z największych współczesnych autorytetów jogi i twórcą autorskiej metody, która jest praktykowana do dziś. Joga Iyengara, bo tak nazywa się ten system, wywodzi się z hatha-jogi i jest systemem praktyk ruchowych i oddechowych.

Iyengar od młodości był schorowanym i słabym dzieckiem i nic nie wskazywało na to, że przyszłości stanie się mistrzem jogi. Wszystko zaczęło się od momentu, w którym szwagier Iyengara został jego nauczycielem asan. B.K.S. Iyengar po latach nauki u boku swojego pierwszego mistrza przeniósł się na południe Indii do Puny, by tam nauczać i szerzyć swój system jogi. Stopniowo zyskiwał uznanie nie tylko w swoim kraju, ale także w innych zakątkach świata. Najwybitniejsi uczniowie Iyengara to Yehudi Menuhin, Jiddu Krishnamurti, Aldous Huxley i inni.

W toku praktyki, Iyengar wypracował unikalną metodę nauczania, charakteryzującą się niebywałą precyzją i metodycznością. Guruji Iyengar tłumaczy intensywny charakter swojej metody tym, że poprzez praktykę jogi musimy zwalczyć nasze negatywne tendencje, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i sychologicznej. Gdy w zaistniałą sytuację nie wprowadzimy żadnych nowych bodźców, nie ma możliwości zmiany. Gdy ciało jest trawione przez chorobę, a umysł przez szkodliwe i uciążliwe skłonności, musimy wprowadzić do „systemu“ bodziec, który będzie na tyle silny, by przerwać cierpienie, w którym tkwimy już wiele lat. Stąd w metodzie Iyengara tak wielki nacisk kładzie się z jednej strony na precyzję, a z drugiej strony na personalizację praktyki. Nie musisz  wykonać docelowej pozycji – położyć dłoni na ziemi, dotknąć głową golenia etc., ale w każdej części ciała, w każdym układzie, dosłownie w każdej komórce – musi nastąpić odpowiednia praca. Wtedy i tylko wtedy, według Iyengara, praktyka będzie transformująca. Charakterystyczna jest też metodyka nauczania wprowadzona przez tego charyzmatycznego nauczyciela. Nauczanie asan zaczyna się od pozycji stojących, które oprócz wielu pozytywnych działań zdrowotnych, przede wszystkim pozwalają odczuć fizyczną i psychologiczną stabilność. Dopiero po opanowaniu podstawowych pozycji stojących, stopniowo wprowadza się następne grupy asan: siady, skłony do przodu, skręty, pozycje odwrócone, wygięcia do tyłu, pozycje brzuszne. Po ugruntowaniu się w praktyce asan, Guruji zalecał rozpoczęcie praktyki pranajamy (kontroli oddechu). Dla podejścia Iyengara charakterystyczne jest to, że cały system ośmiostopniowej jogi Patańdżalego znajduje odzwierciedlenie właśnie w pozycjach jogi i kontroli oddechu. A zatem asana czy pranajama nie są tu zwykłym ćwiczeniem, a swoistą medytacją, w której odbija się zjednoczony stan ciała, umysłu i oddechu, zmysły są powściągnięte, a pole świadomości oczyszczone. 
Jednakże dziedziną, dzięki której Guruji ze swoją metodą stał się szczególnie znany, są terapeutyczne (medyczne) zastosowania jogi. Iyengar nie tylko starał się dostosować pozycję do indywidualnych możliwości każdej osoby, dzięki zaprojektowanym przez siebie pomocom (kostki, paski, koce etc.), ale również leczył jogą. Od samego początku swojego nauczania pomagał wielu ludziom rozwiązać ich problemy zdrowotne, zdobywając coraz większą sławę w swoim kraju i na świecie. W uznaniu swoich zasług otrzymał wiele prestiżowych tytułów i nagród, a magazyn „Time“ uznał go za jedną ze stu najbardziej wpływowych osobistości XX wieku. Sam Guruji kontynuuje nieprzerwanie swoją praktykę, emanując niesłychaną na swój wiek witalnością. O sobie mawia: „Gdy praktykuję, jestem filozofem; gdy nauczam, jestem naukowcem; gdy demonstruję – jestem artystą.“

Źródło - tekst: Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl