CZAKRY - znaczenie kamieni

Biżuteria z kolekcji Lolasana - tzw. "biżuteria czakrowa" wykonana jest z wyselekcjonowanych kamieni szlachetnych dobranych dla każdej z 7 czakr.

Słowo „czakra” pochodzi z sanskrytu (starożytnego i używanego w świętych księgach języka Indii), a jego znaczenie to „koło” lub „wir”.

Czakry to podstawowe elementy naszego systemu energetycznego, który odżywia, uzdrawia i harmonizuje nasze ciała. Takich centrów w ciele medycyna starożytna wyróżnia kilkaset, ale główne i największe 7 czakr osadzonych jest na linii kręgosłupa. Czakry są powiązane z najważniejszymi narządami w naszym ciele oraz osadzone blisko splotów nerwowych.

W skład głównego systemu czakr wchodzą: czakra podstawy, inaczej czakra korzenia,  czakra sakralna, inaczej czakra krzyżowa, czakra splotu słonecznego, czakra serca, czakra gardła, czakra oka, czakra korony.

Każda z czakr jest odpowiedzialna za konkretne działanie, tj. :

🔴 CZAKRA PODSTAWY – Bezpieczeństwo
🟠 CZAKRA SAKRALNA – Kreatywność
🟡 CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO – Odwaga
🟢 CZAKRA SERCA – Otwartość
🔵 CZAKRA GARDŁA – Ekspresja
🔵 CZAKRA TRZECIEGO OKA – Intuicja
🟣 CZAKRA KORONY – Sens

Czakramom (punktom energetycznym) przypisuje się kamienie szlachetne zgodne z podstawowym kolorem danej czakry. Zgodnie z tą zasadą najodpowiedniejszy np. dla czakry serca jest kamień o kolorze zielonym lub różowym - np. zielony szmaragd, chalcedon różowy, różowy lub zielony turmalin, a dla np. czakry gardła kamień niebieski - topaz, akwamaryn chalcedon niebieski.

Poniżej prezentuję przypisanie kamieni szlachetnych do konkretnych czakr:

🔴 CZAKRA PODSTAWY - granat, rubin, spinel, labradoryt, kwarc dymny, czerwone jadeit,  onyks, czarny turmalin

🟠 CZAKRA SAKRALNA - karneol, agat

🟡 CZAKRA CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO -  cytryn, żółty szafir

🟢 CZAKRA SERCA - onyks, szmaragd, chryzopaz, jadeit, oliwin

🔵 CZAKRA CZAKRA GARDŁA -  apatyt, topaz, akwamaryn

🔵 CZAKRA TRZECIEGO OKA -  kianit, iolit, szafir, lapis

🟣 CZAKRA KORONY - ametyst, kwarc, kryształ, tanzanit

Warto mieć na uwadze, że jeden kamień są często występuje różnych kolorach. I tak np. szafiry są w kolorach szafirowym, żółtym czy różowym, podobnie turmalin. W takiej sytuacji kierujemy się kolorem kamienia, aby dopasować go do odpowiedniej czakry.

W kolekcji czakrowej biżuterii znajdziecie wybrane kamieni dla każdej z 7 czakr.

Do każdej bransoletki, naszyjnika, pierścionka czy kolczyków kamienie są selekcjonowane pod względem wielkości, nasycenia oraz rodzaju szlifu do wzoru. 

Jeśli już wiesz jaka czakra nie jest u Ciebie w harmonii i chcesz wybrać konkretny kamień lub kilka zapraszam do indywidualnego zamówienia.  W zakładce KONTAKT znajdziesz dane telefoniczne i email. Możesz też wpaść do pracowni :) Zapraszam serdecznie.

Sporo informacji o właściwościach kamieni i czakrach na można znaleźć na: CZAKRY FB. Zapraszam do obserwacji.

Do biżuterii dołączana jest metka z opisem działania kamieni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl