Ceremonia - Dzień Mamy - Kakao z Kąpielą w dźwiękach

Wysyłka w: Od ręki
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

 

CEREMONIA z okazji DNIA MAMY z medytacją, medycyną kakao i relaksacyjnym koncertem na misach i gongach

*** Proponuję Mamom i ich córkom, synom spędzić wyjątkowy wieczór wspólnie. Może to będzie dla Was nowe doświadczenie? A może znasz już uczucie błogości i wspaniałej atmosfery podczas medytacji i kąpieli w dźwiękach? **

CEREMONIA z okazji Dnia Mamy to medytacja Joga Nidra, medycyna Kakao oraz podróż w dźwiękach instrumentów terapeutycznych jak m. in.: mis tybetańskich, gongu, bębnów, dzwonków.  Podczas prowadzonej medytacji /Jogi Nidra/ doświadczysz uwolnienia od stresu, emocjonalnego napięcia i gonitwy myśli. Odbędziesz podróż do wnętrza swojego umysłu oczyszczając go z negatywnych emocji i ciągłego stresu. Zanurzysz się w niezwykłej holistycznej kąpieli, odnajdując rozluźnienie ciała i stan błogości umysłu.Poznasz moc medycyny serca. Otwierając serce przebudzisz swoje JA. Zanurzysz się w podróży do samej siebie podczas prowadzonej medytacji a dźwięki i wibracje ukoją Twój umysł oraz oczyszczą z niechcianej energii.

 

Dla kogo?

Zapraszam  szczególnie Ciebie, jeśli potrzebujesz spędzić ten dzień w otoczeniu przyjaznych serc, dusz rezonujących z wibracjami tego dnia miłości do swojej mamy. Spędzisz ten wieczór w klimatycznej przestrzenie w energii miłości.

Wydarzenie to dedykowane jest wszystkim osobom, które potrzebują odnaleźć więź z mamą, swoją moc do działania, do zmiany, a także do transformacji tego, co już nie służy - w nowe.
Każdy może dostać to, czego pragnie, a także odciąć to, czego nie chce. Otwierając się na nowe, na zmiany.
Ceremonia jest wydarzeniem poruszającym najczulsze sfery duszy, a także pozwalająca wydobyć obecność, czułość i delikatność.
 

Termin:

Niedziela - 26 maja, godz: 17:00

Czas wydarzenia: 1,5 h

Dobrze jest przyjść na 10 min. przed wydarzeniem :)

Prowadząca: Agnieszka Malczewska – certyfikowany nauczyciel jogi oraz dyplomowana terapeutka dźwiękiem mis tybetańskich

 

Co to jest medycyna serca/kakao?

Medycyna kakao, inaczej zwana medycyna serca, wzmaga produkcję hormonów szczęścia. Otwiera serce, wycisza umysł, zmiękcza ciało. Jest od dawien znaną medycyną roślin, którą z powodzeniem możemy stosować dzisiaj dzięki coraz większej popularności. Dzięki silnemu działaniu prawdziwego ceremonialnego kakao, który jest produktem pełnowartościowym, możemy zasilić nasze ciała a także wspierać proces otwierania się na nowe, bardziej karmiące i lepsze jakości, które już są w każdym z nas.

Prawdziwe Kakao zawiera ponad 300 składników odżywczych, należy do grupy tzw superfood, jest uznawane za najzdrowsze pożywienie świata. Chroni serce, usprawnia przepływ krwi, poprawia jej dotlenienie, podnosi wydajność umysłu, relaksuje mięśnie, wspiera układ nerwowy i wiele innych. Koi, odpręża, przynosi uczucie błogostanu, lekkości i wpływa na dobre samopoczucie.

Terapia dźwiękiem - na czym polega?

Ta sesja to połączenie jogi nidra, czyli głębokiej relaksacji (prowadzona medytacja), pranajamy (technika oddechowa), pratjahary (praktyka wycofania zmysłów) połączonej z wibracjami terapeutycznych mis tybetańskich, gongu oraz dźwiękiem innych instrumentów, np. dzwonków koshi, kija deszczowego, bębna szamańskiego, shruti-box-u, bębna oceanicznego, kalimby, tinszy.

Instrumenty będą pracowały swoją wibracją w biopolu, czyli w bardzo bliskiej odległości od ciała. Ich wibracje będą jednak odczuwalne równie mocno jak ułożone na ciele. Dźwięki będą wprowadzały w głęboki relaks przenosząc uczestnika w świat swojej wyobraźni.

W sesji mogą uczestniczyć także osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z jogą, a potrzebujące uwolnić napięcie emocjonalne i fizyczne.

Przebieg "Kąpieli w Dźwiękach", m.in.  mis tybetańskich i gongu oraz prowadzoną medytacją (joga nidra).

Celem sesji jest odprężenie, oczyszczenie ciała i umysłu ze skutków stresu. Kąpiel w dźwiękach bezpośrednio wpływa na poprawę samopoczucia. Rozjaśnia umysł i odrywa od rzeczywistości. 

Zaczniemy od oczyszczenia energetycznego przy w ciepłej atmosferze rozpalonych świec i kadzideł ugruntowując intencję do pracy podczas sesji. Otrzymasz do wypicia najlepszej jakości wenezuelskie kakao. Pijąc z intencją spędzimy chwilę na rozmowie w Kręgu. Zaproponuję Ci wylosowanie Karty Wróżki, która pomoże wskazać  drogę do upragnionego marzenia. Po omówieniu jej znaczenia, zajmiesz swoje wygodne miejsce do odbycia Kąpieli w Dźwiękach.

Uczestnicy sesji pozostają w pozycji siedzącej lub leżącej, wedle potrzeb, układając swoje ciało na kocach i wygodnych poduszkach. Relaks przypomina nieco sawasanę, której zazwyczaj oddajemy się po sesji jogi.

Wprowadzenie w głęboki relaks rozpoczniemy od pracy z oddechem, powoli zanurzając się w wibracjach dźwięków. Usłyszysz kojący głos podpowiadający, gdzie skierować uwagę umysłu, aby rozluźnić ciało. Sesja Jogi Nidra przypomina terapię relaksacyjną. W trakcie delektowania się dźwiękiem i prowadzonej medytacji poddasz umysł i swoje emocje obserwacji oraz powędrujesz do najgłębszych zakamarków twojego wnętrza wraz z głosem prowadzącej.

Misy tybetańskie, gong, bęben oceaniczny, dzwonki koshi, kij deszczowy, bęben szamański, tinsze, shruti box, kalimba będą oczyszczać, wzmacniać i koić Twoje wnętrze podczas całej sesji.

 

Działanie medytacji  terapeutycznej joga nidra

Joga nidra jest prowadzoną medytacją, w warunkach totalnego komfortu: leżymy wygodnie otuleni kocami i podążamy za instrukcjami nauczyciela. Podstawową techniką jest rotacja świadomości, czyli przenoszenie swojej uwagi z poszczególnych części ciała następnie wchodzimy w głębsze struktury świadomości. Prowadzący swoją opowieścią wprowadza uczestnika w świat wyobraźni aby oczyścić i zharmonizować strukturę energetyczną ciała fizycznego i mentalnego. W klasycznej medytacji umysł pozostaje świadomy a ciało aktywne. W jodze nidrze staramy się uzyskać stan świadomego snu. Nie doświadczamy w niej marzeń sennych lecz stan snu głębokiego. Dzięki temu nasz mózg zaczyna pracować w obszarze fal Delta (0,5-4 Hz).). Fala delta jest najwolniejszą ze wszystkich fal mózgowych typową dla stanu głębokiego snu (Non-rapid eye movement, NREM, SEM). Głęboko regeneruje ciało, sprzyja procesom zdrowienia. Sesja jogi nidry potrafi zastąpić 3 godziny snu. Jest także doskonałą metodą rozpoczęcia swojej przygody z medytacją, ponieważ łatwiej w niej utrzymać koncentrację i nie wymaga pozycji siedzącej. Jest dostępna dla każdego, również osób z poważnymi kontuzjami i ograniczeniami zdrowotnymi.


Działanie terapii dźwiękowej misami tybetańskimi i gongu

Terapia dźwiękiem to jedna z holistycznych metod uzdrawiania ciała i umysłu. Podczas masażu misy wprowadzane są w wibracje poruszając każdą komórkę ludzkiego ciała. Nasze ciało składa się głównie z płynów, a jak wiadomo woda reaguje na wibracje dźwiękiem. Woda to życie, a płyny mają ścisły związek z układem nerwowym, emocjami i duchem na poziomie komórkowym. Sesja masażu umożliwia wyjście poza analityczny umysł i głębsze połączenie się z esencją witalności i transformacji człowieka. Przepływające wibracje dają odczucie wewnętrznego oczyszczającego i odświeżającego prysznica. Podobnie jak woda łączy i przekształca ważne elementy w naszym istnieniu, wibracje wydają się być w stanie zarówno wygładzić, jak i przyspieszyć podróż do dobrego samopoczucia. Misy wydają kojący, subtelny dźwięk relaksując ciało i psychikę. Rezultaty mogą być różne, od głębokiego odprężenia, przez ulgę w bólu fizycznym i / lub emocjonalnym, po uczucie lekkości, gdy ciało pozbywa się problemów emocjonalnych i fizycznych z przeszłości.

W stanie przebudzenia normalna częstotliwość naszych fal mózgowych to częstotliwość Beta. Narzędzia dźwiękowe porywają mózg, aby przejść do głębszych częstotliwości fal mózgowych Alfa i Theta. Są to częstotliwości, które wywołują głębokie stany medytacyjne, odczucie głębokiego spokoju, jasności umysłu oraz wzrostu intuicji. Współczesna nauka potwierdza badaniami terapeutyczne działanie dźwięku jako środka wspomagającego uzdrawianie. Zatem dźwięk jest rodzajem medycyny energetycznej, która tworzy holistyczną przestrzeń, w której ludzie mogą wyleczyć się z zaburzeń stresowych, bólu, depresji, stanów lękowych. Terapeutyczne sesje dźwiękiem poprawiają samopoczucie, podnoszą zdolność koncentracji, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, wzmacniają pamięć, przywracają wiarę we własne możliwości oraz wzmacniają pewność siebie. Starożytne instrumenty, w tym misy tybetańskie, są „uderzane i śpiewane” w określonych rytmicznych schematach, tworząc wibracyjne, harmoniczne dźwięki o częstotliwości „AUM” lub „OM”. Ta częstotliwość dźwięku wpływa na współczulny układ nerwowy, ponieważ fale mózgowe synchronizują się z wibracjami mis. Harmonijne wibracje wpływają na stan relaksacyjny, spowalniają oddech, mózg i tętno oraz zmniejszają stan bólowy, tworząc głębokie poczucie dobrego samopoczucia.

 

Korzyści z odbycia ceremonii głębokiej relaksacji misami dźwiękowymi

Po sesjach klienci mogą doświadczyć lepszej pamięci, przejrzystości, witalności i zdolności do działania. Wiele osób zgłasza głębokie poczucie wyciszenia, spokojnie śpi i odczuwa efekty zabiegu przez kilka dni.

Wpływ masażu wibracjami mis i gongu to: relaks, głęboki sen, drenaż, odmłodzenie, wsparcie w leczeniu różnych problemów zdrowotnych i emocjonalnych, medytacja, zrównoważone czakry, zwiększona energia siły życiowej, czystość umysłu, łagodzenie zespołu chronicznego zmęczenia i depresji, zmniejszenie stanów bólowych, obniżenie ciśnienia krwi.

 

Kika słów o terapeucie

Agnieszka Malczewska zafascynowała się dźwiękiem i wibracją mis tybetańskich, gongów, dzwonków i bębnów szamańskich już wiele lat temu. Od kilku lat wykorzystuje instrumenty terapeutyczne na indywidualnych i grupowych sesjach jogi nidry. Pragnąc potwierdzić swoje doświadczenia oraz poznać technikę masażu terapeutycznego ukończyła kurs terapii masażu dźwiękiem I i II st. pod okiem dr N. Med. Małgorzaty Kronenberger.

Agnieszka jest również wieloletnim certyfikowanym nauczycielem jogi wg metody BKS IYENGARA oraz jogi twarzy.

 

Przygotowanie do ceremonii

Sesja wykonywana jest w ubraniu na leżąco najlepiej na kocu/macie. Warto się ciepło ubrać. Ostatni posiłek najlepiej zjeść 90 minut przed spotkaniem.

Korzystniej aby w dniu ceremonii nie spożywać stymulantów, kawy, alkoholu itp, nawodnić ciało, zjeść lekki posiłek, można także skorzystać z sesji jogi przed wydarzeniem co pozwoli na łatwiejsze zintegrowanie. Jeśli czujesz, że medycyna kakao z Tobą nie rezonuje, jest możliwość uczestniczenia bez spożywania kakao.

Po sesji warto wypić przynajmniej jedną lub dwie szklanki wody.  Woda pomoże w oczyszczeniu ciała z toksyn.


Przeciwskazania do uczestniczenia w sesji

Sesja Kąpieli w  Dzwiękach jest przeznaczona dla każdego, kto odczuwa potrzebę głębokiego odprężenia i regeneracji – bez względu na stan zdrowia, kondycję fizyczną czy zaawansowanie; nie ma przeciwwskazań – poza sugestią zachowania ostrożności w przypadku niedociśnienia, ciąży, zakrzepicy, wszczepionego rozrusznika serca, psychozy.

Duża dawka kakao ceremonialnego jest niewskazana dla osób, które mają problemy z sercem i układem krążenia, mają kamienie nerkowe, zażywają leki psychotropowe, mają alergię na kakao oraz dla kobiet w ciąży. Udział w Ceremonii w takich przypadkach na własną odpowiedzialność. Jest możliwość uczestniczenia bez spożywania kakao.

Z sesji mogą korzystać osoby starsze oraz dzieci od lat 15.

 

Ilość miejsc ograniczona!!!

 

Miejsce:  Warszawa, Mokotów, Sadyba, ul. Locci 25, tuż przy ul. Sobieskiego.

Idealne miejsce, gdzie można praktykować jogę dla osób mieszkających w okolicach: Wilanów, Stegny, Sadyba, Wawer, Mokotów.


Zapraszam do kontaktu telefonicznego w razie pytań – 799 055 344

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl