Weekend z Jogą nad jeziorem 6-9.06
 
Serdecznie zapraszamy na wiosenny Weekend z JOGĄ i GONGIEM! :)
 
Warsztat odbędzie  się w mazurskiej miejscowości Lipowo, 230 km od Warszawy. Lipowy Dom leży prawie nad samym krystalicznie czystym jeziorem, którego widok otwiera serce na kontemplację, zachwyt i kąpiele o każdej porze dnia i nocy.
 
Weekend będzie miał kameralny charakter w grupie od 10 do 15 osób.
 
- Sesje jogi i relaksacji przy dźwiękach mis tybetańskich będą odbywać się w pięknej sali z drewniana podłogą
- Będziemy praktykować JOGĘ wg metody Iyengara, której głównymi cechami są precyzja, stabilność i uważność. Poziom zajęć będzie dostosowany do możliwości uczestników.
- W poranki zapraszam na wspólną MEDYTACJĘ oraz pranajamę (m.in. praca z ODDECHEM).
- Będziemy upiększać i wygładzać nasze twarze podczas JOGI TWARZY
- W sobotę wieczorem odbędziesz TRANSFORMUJĄCĄ sesję JOGI NIDRA w towarzystwie mis tybetańskich i gongu
- Każda sesja jogi zostanie zakończona RALAKSACJĄ w dźwiękach
- Gospodarze będą nas karmić doskonałymi WEGETARIAŃSKIMI POSIŁKAMI przygotowywanymi na miejscu.
- Przy sprzyjającej pogodzie rozpalimy OGNISKO i będziemy śpiewać mantry i tańczyć, instrumenty mile widziane, ja wezmę bęben i grzechotki plus teksty do śpiewania:)
- Czas wolny będziemy spędzać na spacerach i rozmowach w salonie popijając gorącą herbatę z widokiem na jezioro
- Niedaleko znajduje się Krutynia – centrum kajakowe, gdzie organizowane są SPŁYWY.
- Nasza gospodyni jest również masażystką i psychoterapeutką. Oferuje SESJE Somatic Experiencing oraz MASAŻE – lomi, shiatsu, TCK, kobido 
- W pobliżu jest też kilka STADNIN KONI.
- Od gospodarzy możesz wypożyczyć CANOE oraz ROWERY.
- KĄPIELE o poranku, medytacja o zachodzie słońca, joga w ciągu dnia.
 
DLA KOGO
 
- osób, które nie miały nigdy styczności z jogą, ale są jej bardzo ciekawe,
- tych, którzy ćwiczą jogę i chcą pogłębić swoją praktykę
- każdego kto potrzebuje rozciągania i wzmacniania ciała oraz relaksu, wyciszenia i oderwania od codzienności,
- każdego, kto potrzebuje nabrać sił i energii lub inspiracji do prowadzenia zdrowego stylu życia
- każdego kto ma ochotę spędzić parę dni na aktywnym relaksie, w pięknym otoczeniu i doborowym towarzystwie 
 
 
PROWADZĄCA
AGNIESZKA MALCZEWSKA
 
Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara, stopnia Introductory II. Certyfikowana terapeutka dźwiękiem oraz dyplomowana masażystka ciała i twarzy. Od wielu lat regularnie studiuje i praktykuje rozwijając wiedzę w zakresie anatomii oraz wpływu jogi na człowieka w aspekcie fizycznym i duchowym. Od ponad 10 lat regularne prowadzi zajęcia w studiach jogi w Warszawie.  Jest mamą dwójki dzieci.
Agnieszka poprowadzi zajęcia jogi z dbałością o Wasze zdrowe kręgosłupy, zadba o gibkość, elastyczność Waszych ciał i prawidłowy oddech. Zapozna Was z technikami, które skutecznie odmładzają twarz i poprawiają wygląd. Z pomocą kojącego głosu oraz dźwięków instrumentów terapeutycznych zrelaksuje i oczyści Wasz umysł ze skutków stresu.
 
 
ZAKWATEROWANIE
W budynkach znajduje się łącznie 9 pokoi gościnnych. Dwu-, trzy- i czteroosobowe z łazienką. W każdym pokoju pościel i ręczniki.
 
MIEJSCE
Lipowo – magiczna wioska w Puszczy Piskiej oddalona zaledwie 3 godziny drogi z Warszawy. Gospodarstwo prowadzone przez Agnieszkę harmonijnie wpisuje się w otaczającą przyrodę. Do naszej dyspozycji jest przestronny salon z kominkiem i regałami uginającymi się pod ciężarem książek. A także przeszklona jadalnia z widokiem na jezioro. Przed domem znajdziesz kilka hamaków zapraszających do odpoczynku. Działka ma własny dostęp do jeziora Majcz. Wejdziesz do niego po drewnianym pomoście. Albo odpłyniesz kanu w siną dal…W obrębie działki Lipowego domu znajduje się parking na którym można zostawić swoje auto. Zwierzęta mile widziane.
 
 
INWESTYCJA i TERMIN
 

1 600 zł/os. - koszt całościowy uczestnictwa z noclegami i wyżywieniem. Spędzimy 4 dni – 3 noce. Zaczynamy w czwartek 6 czerwca i kończymy w niedzielę 9 czerwca.

 
ZGŁOSZENIE prześlij w e-mailu aga@lolasana.pl albo zadzwoń pod nr 799055344 - Agnieszka. Gwarancją miejsca jest wpłata zadatku (bezzwrotnego) 400 zł do dnia 26 marca. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 14 dni przed wyjazdem. Potem całość kwoty nie podlega zwrotowi. Istnieje jednak możliwość znalezienia kogoś na swoje miejsce we własnym zakresie.
 
Warsztat odbędzie się przy minimalnej ilości 10 osób, zgodnie w zasadami ośrodka. W przypadku mniejszej ilości osób warsztat zostanie odwołany i wszystkie pieniądze zostaną zwrócone.
 

DOJAZD

Dojazd we własnym zakresie. Bliżej terminu wyjazdu będziemy się kontaktować w celu połączenia sił i przejazdu razem mniejszą ilością aut.

HARMONOGRAM ORIENTACYJNY

Czwartek

Przyjazd od godziny 16:00

Zupa na przywitanie

18:30 - 19:15 Kolacja

19:30 - KRĄG otwarcia - przywitanie

20:00 - 21:30 JOGA - łagodna sesja dla rozciągnięcia i rozluźnienia ciała z Relaks w dźwiękach

Piątek

08.00-10:00 - Sesja Oddech (Pranajama) i JOGA (sesja energetyczna)

10.15-11.00 - śniadanie

11.00 -14:00 - czas wolny

14.00-15.00 – obiad

15:00-15:45 - JOGA TWARZY

16:00-17.30 - JOGA z relaksacją w dźwiękach

17:30 - 19:00 - Czas wolny

19.00 - kolacja

20.00 - 22:00 - Czas wolny. Ognisko przy sprzyjającej pogodzie. 

Sobota

08.00-10:00 - Sesja Oddech (Pranajama) i JOGA (sesja energetyczna)

10.15-11.00 - śniadanie

11.00 -14:00 - czas wolny

14.00-15.00 – obiad

15:00-15:45 - JOGA TWARZY

18:00 - 19:00 - KĄPIEL W DŹWIĘKACH - głęboka relaksacja Joga Nidra z medytacją (misy, gong, dzwonki itp.)

19.00 - kolacja

20.00 - 22:00 - Czas wolny

 
Niedziela 2 maja
 
8:00 - śniadanie

10.00-12:00 - JOGA (energetyczna) i głęboki relaks

12:00 - Lunch i pożegnanie

 

Więcej o warsztacie
 
JOGA
 
Podczas zajęć pobudzimy ciało zrównoważoną praktyką wg metody BKS IYENGAR, skupiając się na określonych częściach naszego ciała. Praktyka pomoże uwolnić napięcia, kreując nową przestrzeń i energię w ciele.

Poprowadzę Cię przez serię asan (pozycji) fizycznych oraz ćwiczeń oddechowych (pranajama). Asany dostosowane będą do różnych poziomów umiejętności, zgodnie ze sztuką nauczania jogi pozwolą każdemu na bezpieczne praktykowanie jogi.

Metoda jogi wg BKS Iyengar zakłada precyzję w asanie - dążymy do dokładnego ułożenia ciała. Skupienie na detalach rozwija umiejętność koncentracji i świadomość ciała. Dążymy od szczegółu do ogółu, czyli budujemy pozycję z malutkich bloczków, które stworzą obraz pełnej asany.

Podczas praktyki korzystamy z pomocy (koce, wałki, paski, kostki do jogi). Pomoc stanowi narzędzie rozwoju i wsparcie w praktyce. Ma także ułatwić dotarcie do ciała i oddechu, aby za ich sprawą poznać naturę naszej wewnętrznej rzeczywistości, a także otaczającego nas świata.

Każda z sesji jogi będzie zakończona głębokim relaksem w dźwiękach.

 

 
JOGA TWARZY
Poznasz i nauczysz się ćwiczeń oraz automasażu, które odmłodzą twarz i poprawią jej wygląd. Efekt jest natychmiastowy. Podczas warsztatu nauczysz się zestawu ćwiczeń napinających i rozluźniających mięśnie twarzy, głowy, szyi. Poznasz też podstawowe punkty MARMA na głowie.  Są to miejsca o wyjątkowo dużej koncentracji energii życiowej zwanej praną. Stymulacja tych punktów pobudza przepływ energii uruchamiając samouzdrawiające funkcje organizmu. Nauczysz się również liftingującego automasażu KOBIDO. Sesje jogi twarzy są przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.
 
RELAKSACJA DŹWIĘKIEM
Odprężenie, oczyszczenie ciała i umysłu ze skutków stresu. Zaczniemy od wybrania i skupienia na indywidualnej intencji. Następnie poddamy obserwacji ciało, umysł, zmysły i emocje podczas głębokiego relaksu jogi nidry na leżąco. Wibracje mis tybetańskich i gongu wymasują nasze ciała, a kojące dźwięki dzwonków koshi, kija deszczowego, bębna oceanicznego, tinszy, kalimby oraz głosu wprowadzą nas w stan błogostanu.
 
PRANAJAMA / ODDECH
 
Podczas porannych zajęć zapoznam Was z wybranymi technikami oddechowymi które korzystnie wpływają na układ nerwowy, odpornościowy i oddechowy.
 
WSPANIAŁE POSIŁKI WEGETARIAŃSKIE
 
Posiłki podawane są w pięknej, przeszklonej jadalni z widokiem na jezioro. Znakiem rozpoznawczym Lipowego domu jest ceramika z Bolesławca, którą gospodyni zbiera od 30 lat i w której wiele elementów jest unikatowych.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl