Weekend Joga&Muzykoteriapia 11-13 luty
 
Serdecznie zapraszamy na zimowy weekend każdego, kto chciałby zaznajomić się z terapeutycznymi właściwościami JOGI, TAŃCA i MUZYKI.
 
Warsztaty odbędą się w malowniczej miejscowości Czerwińsk nad Wisłą, 50 km od Warszawy w Ośrodku CASA ESMERALDA przepełnionym duszą artystyczną, spokojem i harmonią.

Weekend będzie miał kameralny charakter w grupie od 10 do 15 osób.
 
- Sesje jogi, tańca i relaksacji przy dźwiękach mis tybetańskich będą odbywać się w pięknej, przestronnej, ogrzewanej      JURCIE.
- Będziemy praktykować JOGĘ wg metody Iyengara, której głównymi cechami są precyzja, stabilność i uważność. Poziom zajęć będzie dostosowany do możliwości uczestników.
- W poranki zapraszamy na wspólną MEDYTACJĘ oraz pranajamę (m.in. praca z ODDECHEM wg metody WIMA HOFA).
- Wieczorami zaznajomimy Cię z uzdrawiającymi właściwościami TAŃCA INTUICYJNEGO, który może okazać się dla Ciebie doskonałym narzędziem do samodzielnej pracy nad poprawą kondycji psycho-ficzynej w Twojej rutynie.
- Punktem kulminacyjnym weekendu będzie CEREMONIA KAKAO, która tradycyjnie łączy się z otwieraniem czakry serca.
- Gospodarze będą nas karmić doskonałymi WEGETARIAŃSKIMI POSIŁKAMI przygotowywanymi na miejscu.
- Przy sprzyjającej pogodzie rozpalimy OGNISKO 
- Będziemy również mieli do dyspozycji specjalnie przygotowaną, tradycyjną fińską SAUNĘ.
- Czas wolny będziemy spędzać na spacerach i rozmowach w salonie popijając gorącą herbatę przy kominku z widokiem na  Wisłę.
 
DLA KOGO
 
- osób, które nie miały nigdy styczności z jogą, ale są jej bardzo ciekawe,
- tych, którzy ćwiczą jogę i chcą pogłębić swoją praktykę
- każdego kto chciałby zaznajomić się z uzdrawiającymi właściwościami formy medytacji w ruchu, jaką jest taniec intuicyjny
-  każdego kto potrzebuje rozciągania i wzmacniania ciała oraz relaksu, wyciszenia i oderwania od codzienności,
- każdego, kto potrzebuje nabrać sił i energii lub inspiracji do prowadzenia zdrowego stylu życia
- każdego kto ma ochotę spędzić parę dni na aktywnym relaksie, w pięknym otoczeniu i doborowym towarzystwie 
 
PROWADZĄCY
 
 
AGNIESZKA MALCZEWSKA
 
Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara, stopnia Introductory II. Certyfikowana terapeutka dźwiękiem oraz dyplomowana masażystka ciała i twarzy. Od wielu lat regularnie studiuje i praktykuje rozwijając wiedzę w zakresie anatomii oraz wpływu jogi na człowieka w aspekcie fizycznym i duchowym. Od ponad 10 lat regularne prowadzi zajęcia w studiach jogi w Warszawie.  Jest mamą dwójki dzieci.
Agnieszka poprowadzi zajęcia jogi z dbałością o Wasze zdrowe kręgosłupy, zadba o gibkość, elastyczność Waszych ciał i prawidłowy oddech. Zapozna Was z technikami, które skutecznie odmładzają twarz i poprawiają wygląd. Z pomocą kojącego głosu oraz dźwięków instrumentów terapeutycznych zrelaksuje i oczyści Wasz umysł ze skutków stresu.
 
 
PAWEŁ QUBIK
 
Animator Kultury w Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilkunastu lat prowadzący imprezy kulturalne, od kilku lat pasjonat Tańca Intuicyjnego i Muzykoterapii (m.in. 5 Rytmów i Movement). Magister filozofii, dyplomowany etyk. Wiedzę o praktykach wewnętrznych zdobywał w Akademii W Gruncie Ruchu. Ukończył kurs Shiatsu (japońska fma terapii za pomocą masażu bazująca na medycynie chińskiej).
Paweł zadba o oprawę muzyczną sesji muzykoterapeutycznych, ich merytoryczne przygotowanie i komfortową atmosferę tak, aby każdemu posłużyły w sposób najbardziej efektywny i adekwatny do osobistych potrzeb. Zapozna Was również z ćwiczeniami oddechowymi wspierającymi codzienne funkcjonowanie.
 
 
ZAKWATEROWANIE
 
Na naszych gości czekają:
- wygodne dwuosobowe pokoje w niezwykle ciepłym i klimatycznym domu, w którym znajdują się 2 łazienki i 3 toalety
- 5-osobowy domek w przepięknym pejzażu leśnym z widokiem na rzekę
- 5-osobowe, wysoce komfortowe studio usytuowane w pobliżu jurty
 
 
MIEJSCE
 
Casa Esmeralda RetreArt”
(50 km od Warszawy)
Zdziarka 43A, 09-150
Ośrodek znajduję się między otuliną Kampinoskiego Parku Narodowego, a biegiem Wisły.
 
 
INWESTYCJA
 
1190 zł/os. - całkowity koszt uczestnictwa (600 zł - nocleg i posiłki + 590 zł zajęcia wg harmonogramu)
600 zł/os. - zadatek bezzwrotny na poczet zakwaterowania
980 zł/os. -  cena kosztu uczestnictwa ze zniżką przy zgłoszeniu do 25.01 (zapytaj o szczegóły promocji pod tel. Aga 799055344 lub Paweł 602256015)
 
Jeśli cena wyjazdu jest dla Ciebie za wysoka, a mimo to bardzo chcesz z nami spędzić ten wyjątkowy weekend, napisz lub zadzwoń - poszukamy rozwiązania 🙂
 
ZGŁOSZENIE prześlij w formularzu: https://forms.gle/eKUqaAwejvv5s45H8, napisz wiadomość prywatną na profil Lolasana albo zadzwoń pod nr 799055344 (Agnieszka) lub 602256015 (Paweł)

Po potwierdzeniu dostępności miejsca wyślemy e-mail zwrotny.
 
 
HARMONOGRAM
 
Piątek
16.00-16.30 - przyjazd i zakwaterowanie, herbatka powitalna w salonie
16.45-17.30 - KRĄG otwarcia
17.45-18.45 - JOGA NIDRA (relaksacja dźwiękiem, m.in.mis tybetańskich, gongu)
19.00-20.00 - obiadokolacja / ognisko
20.15-21.45 - TANIEC INTUICYJNY (wprowadzenie)
 
Sobota
07.30-08.15 - ODDECH Wima Hofa
08.30-10:00 - JOGA
10.15-11.00 - śniadanie
11.15-11.45 - JOGA TWARZY
12.00-14.30 - sauna
14.30-15.15 - czas wolny
15.15-16.00 - obiad
16.00-17.00 - czas wolny
17.00-20.00 - CEREMONIA KAKAO + TANIEC INTUICYJNY
20.30-21.15 - kolacja
 
Niedziela
07.30-08.00 - ODDDECH (pranajama)
08.15-10:00 - JOGA energetyczna + głęboki RELAKS z misami
10.15-11.00 - śniadanie
11.00-12.30 - czas wolny
12.30-13.15 - JOGA TWARZY
13.30-14.45 - KRĄG zamknięcia
15.00-15.30 - lunch
16.00-16.30 - pożegnanie i wykwaterowanie
 
Więcej o atrakcjach:
 
JOGA
 
Podczas zajęć pobudzimy ciało zrównoważoną praktyką wg metody BKS IYENGAR, skupiając się na określonych częściach naszego ciała. Praktyka pomoże uwolnić napięcia, kreując nową przestrzeń i energię w ciele.
 
JOGA TWARZY
 
 
Poznasz i nauczysz się ćwiczeń, które odmłodzą twarz i poprawią jej wygląd. Efekt jest natychmiastowy. Podczas warsztatu nauczysz się zestawu ćwiczeń napinających i rozluźniających mięśnie twarzy, głowy, szyi. Poznasz też podstawowe punkty MARMA na głowie. Są to miejsca o wyjątkowo dużej koncentracji energii życiowej zwanej praną. Stymulacja tych punktów pobudza przepływ energii uruchamiając samouzdrawiające funkcje organizmu.
 
RELAKSACJA DŹWIĘKIEM
 
 
Odprężenie, oczyszczenie ciała i umysłu ze skutków stresu. Zaczniemy od wybrania i skupienia na indywidualnej intencji. Następnie poddamy obserwacji ciało, umysł, zmysły i emocje podczas głębokiego relaksu jogi nidry na leżąco. Wibracje mis tybetańskich i gongu wymasują nasze ciała, a kojące dźwięki dzwonków koshi, kija deszczowego, bębna oceanicznego, tinszy, kalimby oraz głosu wprowadzą nas w stan błogostanu.
 
TANIEC INTUICYJNY
 
To doskonały substytut dla tych, którzy mają problemy z medytacją. To forma medytacji w ruchu, która pomaga uwolnić blokady z ciała, przywrócić energię życiową, podnieść poziom wibracji i połączyć się z własną intuicją. To wyjście z głowy i połączenie z wewnętrzny źródłem mocy. Te zajęcia pomogą Ci uwolnić nadmiar myśli i zastałych w ciele emocji. Rozbudzą wewnętrzną moc do działania i kreowania z poziomu serca. Dzięki odpowiednio przygotowanej narracji nauczysz się jak współpracować z własnym ciałem, jak wsłuchiwać się w jego potrzeby i uwalniać niesprzyjające energie poprzez ruch i oddech.
 
CEREMONIA KAKAO
 
 
To rytuał przygotowany w bezpiecznej i pełnej akceptacji przestrzeni, w którym będziemy otwierać się na nowe i doświadczać osobistego wglądu w poszukiwaniu inspiracji do rozwoju. Każdy z uczestników wnosi do rytuału osobistą intencję i przyzwala, aby kakao pomogło wydobyć pragnienia jego duszy. Ten prastary napój wspomaga doświadczanie siebie, rozluźnia, przydaje energii i ma wiele właściwości prozdrowotnych... niemniej, ceremonia kakao to przede wszystkim celebracja w grupie. Pewne procesy mogą zajść w nas wyłącznie wtedy, gdy znajdujemy się w otoczeniu innych osób, dlatego najważniejszą składową tego rytuału jesteśmy My – nasze nastawienie, oczekiwania, intencje oraz otwartość na doświadczanie siebie i innych.
Będziemy spożywać odpowiednio przygotowane kakao w surowej postaci (nieprażone, bez konserwantów, bogate w magnez, żelazo, potas, błonnik i flawanole, które wspomagają zdrowie układu krążenia i mózgu). Jego działanie odczuwalne jest po około 20 minutach od wypicia i trwa około 3-5h. Przed ceremonią kakao nie należy jeść ciężkich posiłków, najlepiej spożywać je na czczo. Po spożyciu wskazane jest picie dużej ilości wody.
 
PRANAJAMA / ODDECH WIM HOFFA
 
Podczas porannych zajęć zapoznamy Was z wybranymi technikami oddechowymi wg BKS IYENGARA oraz metodą Wim Hofa, które korzystnie wpływają na układ nerwowy, odpornościowy i oddechowy.
 
WSPANIAŁE POSIŁKI WEGETARIAŃSKIE
 
Posiłki przygotują nam gospodarze ośrodka. Ich dania są tak pyszne jak wyglądają.
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl