POWIŚLE - 3.12- Koncert Mis Tybetańskich

Relaksacja wibracjami mis tybetańskich oraz prowadzoną medytacją (joga nidra).

Pomyśl o sobie, o swoich pragnieniach, wewnętrznej harmonii i sygnałach, które wysyła Ci Twoje ciało. Pozwól sobie na wyciszenie, dzięki któremu odczujesz lekkość, głęboki spokój i wewnętrzną równowagę. Sesja ta, to coś więcej niż masaż wibracjami mis tybetańskich i innych terapeutycznych instrumentów.

Podczas prowadzonej medytacji doświadczysz uwolnienia od stresu, emocjonalnego napięcia i gonitwy myśli. Odbędziesz podróż do wnętrza swojego umysłu oczyszczając go z negatywnych emocji odnajdując błogie rozluźnienie ciała i głowy .

Prowadząca: Agnieszka Malczewska – certyfikowany nauczyciel jogi oraz terapeuta masażu misami tybetańskimi

Ta sesja to połączenie jogi nidra, czyli głębokiej relaksacji (prowadzona medytacja), pranajamy (technika oddechowa), pratjahary (praktyka wycofania zmysłów) połączonej z wibracjami terapeutycznych mis tyberańskich oraz dźwiękiem innych instrumentów, np. dzwonków koshi, kija deszczowygo, bębnu oceanicznego czy kalimbie.

Misy tybetańskie będą pracowały swoją wibracją w biopolu, czyli w bardzo bliskiej odległości od ciała. Ich wibracje będą jednak odczuwalne równie mocno jak ułożone na ciele. Pozostałe instrumenty będą wprowadzały w głęboki relaks przenosząc uczestnika w świat swojej wyobraźni.

W sesji mogą uczestniczyć także osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z jogą, a potrzebujące uwolnić napięcie emocjonalne i fizyczne.

Przebieg ceremonii

Celem ceremonii jest odprężenie, oczyszczenie ciała i umysłu ze skutków stresu.

Zaczniemy od łagodnej pracy z oddechem uwalniając napięcie z ciała. Następnie poddamy umysł obserwacji podczas prowadzonej medytacji joga nidra na leżąco przy kojących dźwiękach mis tybetańskich i innych instrumentów terapeutycznych.

Działanie medytacji terapeutycznej joga nidra

Joga nidra jest prowadzoną medytacją, w warunkach totalnego komfortu: leżymy wygodnie otuleni kocami i podążamy za instrukcjami nauczyciela. Podstawową techniką jest rotacja świadomości, czyli przenoszenie swojej uwagi z poszczególnych części ciała następnie wchodzimy w głębsze struktury świadomości. Prowadzący swoją opowieścią wprowadza w uczestnika w świat wyobraźni aby oczyścić i zharmonizować strukturę energetyczną ciała fizycznego i mentalnego. W klasycznej medytacji umysł pozostaje świadomy a ciało aktywne. W jodze nidrze staramy się uzyskać stan świadomego snu. Nie doświadczamy w niej marzeń sennych lecz stan snu głębokiego. Dzięki temu nasz mózg zaczyna pracować w obszarze fal Delta (0,5-4 Hz).). Fala delta jest najwolniejszą ze wszystkich fal mózgowych typową dla stanu głębokiego snu (Non-rapid eye movement, NREM, SEM). Głęboko regeneruje ciało, sprzyja procesom zdrowienia. Sesja jogi nidry potrafi zastąpić 3 godziny snu. Jest także doskonałą metodą rozpoczęcia swojej przygody z medytacją, ponieważ łatwiej w niej utrzymać koncentrację i nie wymaga pozycji siedzącej. Jest dostępna dla każdego, również osób z poważnymi kontuzjami i ograniczeniami zdrowotnymi.


Działanie terapii dźwiękowej misami tybetańskimi

Terapia dźwiękiem to jedna z holistycznych metod uzdrawiania ciała i umysłu. Podczas masażu misy wprowadzane są w wibracje poruszając każdą komórkę ludzkiego ciała. Nasze ciało składa się głównie z płynów, a jak wiadomo woda reaguje na wibracje dźwiękiem. Woda to życie, a płyny mają ścisły związek z układem nerwowym, emocjami i duchem na poziomie komórkowym. Sesja masażu umożliwia wyjście poza analityczny umysł i głębsze połączenie się z esencją witalności i transformacji człowieka. Przepływające wibracje dają odczucie wewnętrznego oczyszczającego i odświeżającego prysznica. Podobnie jak woda łączy i przekształca ważne elementy w naszym istnieniu, wibracje wydają się być w stanie zarówno wygładzić, jak i przyspieszyć podróż do dobrego samopoczucia. Misy wydają kojący, subtelny dźwięk relaksując ciało i psychikę. Rezultaty mogą być różne, od głębokiego odprężenia, przez ulgę w bólu fizycznym i / lub emocjonalnym, po uczucie lekkości, gdy ciało pozbywa się problemów emocjonalnych i fizycznych z przeszłości.

W stanie przebudzenia normalna częstotliwość naszych fal mózgowych to częstotliwość Beta. Narzędzia dźwiękowe porywają mózg, aby przejść do głębszych częstotliwości fal mózgowych Alfa i Theta. Są to częstotliwości, które wywołują głębokie stany medytacyjne, odczucie głębokiego spokoju, jasności umysłu oraz wzrostu intuicji. Współczesna nauka potwierdza badaniami terapeutyczne działanie dźwięku jako środka wspomagającego uzdrawianie. Zatem dźwięk jest rodzajem medycyny energetycznej, która tworzy holistyczną przestrzeń, w której ludzie mogą wyleczyć się z zaburzeń stresowych, bólu, depresji, stanów lękowych. Terapeutyczne sesje dźwiękiem poprawiają samopoczucie, podnoszą zdolność koncentracji, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, wzmacniają pamięć, przywracają wiarę we własne możliwości oraz wzmacniają pewność siebie. Starożytne instrumenty, w tym misy tybetańskie, są „uderzane i śpiewane” w określonych rytmicznych schematach, tworząc wibracyjne, harmoniczne dźwięki o częstotliwości „AUM” lub „OM”. Ta częstotliwość dźwięku wpływa na współczulny układ nerwowy, ponieważ fale mózgowe synchronizują się z wibracjami mis. Harmonijne wibracje wpływają na stan relaksacyjny, spowalniają oddech, mózg i tętno oraz zmniejszają stan bólowy, tworząc głębokie poczucie dobrego samopoczucia.

Korzyści z odbycia ceremonii głębokiej relaksacji misami dźwiękowymi

Po sesjach klienci mogą doświadczyć lepszej pamięci, przejrzystości, witalności i zdolności do działania. Wiele osób zgłasza głębokie poczucie wyciszenia, spokojnie śpi i odczuwa efekty zabiegu przez kilka dni.

Wpływ masażu dźwiękiem mis: relaks, głęboki sen, drenaż, odmłodzenie, wsparcie w leczeniu różnych problemów zdrowotnych i emocjonalnych, medytacja, zrównoważone czakry, zwiększona energia siły życiowej, czystość umysłu, łagodzenie zespołu chronicznego zmęczenia i depresji, zmniejszenie stanów bólowych, obniżenie ciśnienia krwi.

Kika słów o terapeucie

Agnieszka Malczewska zafascynowała się dźwiękiem i wibracją mis tybetańskich, gongów, dzwonków i bębnów szamańskich już wiele lat temu. Od kilku lat wykorzystuje instrumenty terapeutyczne na indywidualnych i grupowych sesjach jogi nidry. Pragnąc potwierdzić swoje doświadczenia oraz poznać technikę masażu terapeutycznego ukończyła kurs terapii masażu dźwiękiem I i II st. pod okiem dr N. Med. Małgorzaty Kronenberger.

Agnieszka jest również wieloletnim certyfikowanym nauczycielem jogi wg metody BKS IYENGARA.Przygotowanie do ceremonii

Sesja wykonywana jest w ubraniu na leżąco najlepiej na kocu/macie. Warto się ciepło ubrać. Ostatni posiłek najlepiej zjeść 30-60 minut przed spotkaniem. Po zabiegu warto wypić przynajmniej jedną lub dwie szklanki wody. Woda pomoże w oczyszczeniu ciała z toksyn.


Przeciwskazania do uczestniczenia w sesji głębokiej relaksacji

Z sesji mogą korzystać osoby starsze oraz dzieci od lat 12. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się kobietom w pierwszym trymestrze ciąży oraz osobom z rozrusznikiem serca.

Koszt udziału: 60 zł

Zgłoszenie e-mailem: aga@lolasana.pl

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłaty. Po potwierdzeniu e-mailowym dostępnego miejsca otrzymasz konto do wpłaty.

Termin: 3 grudnia od godz: 18.00 - 19:00

Miejsce:  Warszawa, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21A Szkoła Tanga. Tu mapa:  https://goo.gl/maps/VZpewgYSmE9sXu398

Zapewniam jeden koc oraz matę. Dla lepszego komfortu można przynieść sobie koc do przykrycia oraz poduszeczkę pod głowę.


Zapraszam do kontaktu telefonicznego w razie pytań – 799 055 344 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl