Kąpiel w dźwiękach

Kameralna relaksacja dźwiękiem mis tybetańskich i gongu oraz prowadzoną medytacją (joga nidra).

Pomyśl o sobie, o swoich pragnieniach, wewnętrznej harmonii i sygnałach, które wysyła Ci Twoje ciało. Pozwól sobie na wyciszenie, dzięki któremu odczujesz lekkość, głęboki spokój i wewnętrzną równowagę.

Sesja Kąpieli w dźwiękach z Jogą Nidra to coś więcej niż masaż wibracjami mis tybetańskich, gongu. Odbędziesz sesję Jogi Nidra.  Podczas prowadzonej medytacji /Jogi Nidra/ doświadczysz uwolnienia od stresu, emocjonalnego napięcia i gonitwy myśli. Odbędziesz podróż do wnętrza swojego umysłu oczyszczając go z negatywnych emocji i ciągłego stresu. Zanurzysz się w niezwykłej holistycznej kąpieli, odnajdując rozluźnienie ciała i stan błogości umysłu.

Terminy zobacz tu: Kąpiele w dźwiekach

Dobrze jest przyjść na 10 min. przed 17:00 :)

Prowadząca: Agnieszka Malczewska – certyfikowany nauczyciel jogi oraz terapeuta dźwiękiem misami tybetańskimi

Terapia dźwiękiem - na czym polega?

Ta sesja to połączenie jogi nidra, czyli głębokiej relaksacji (prowadzona medytacja), pranajamy (technika oddechowa), pratjahary (praktyka wycofania zmysłów) połączonej z wibracjami terapeutycznych mis tybetańskich, gongu oraz dźwiękiem innych instrumentów, np. dzwonków koshi, kija deszczowego, bębna szamańskiego, shruti-box-u, bębna oceanicznego, kalimby, tinszy.

Instrumenty będą pracowały swoją wibracją w biopolu, czyli w bardzo bliskiej odległości od ciała. Ich wibracje będą jednak odczuwalne równie mocno jak ułożone na ciele. Dźwięki będą wprowadzały w głęboki relaks przenosząc uczestnika w świat swojej wyobraźni.

W sesji mogą uczestniczyć także osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z jogą, a potrzebujące uwolnić napięcie emocjonalne i fizyczne.

Przebieg "Kąpieli w Dźwiękach", m.in.  mis tybetańskich i gongu oraz prowadzoną medytacją (joga nidra).

Celem sesji jest odprężenie, oczyszczenie ciała i umysłu ze skutków stresu. Kąpiel w dźwiękach bezpośrednio wpływa na poprawę samopoczucia. Rozjaśnia umysł i odrywa od rzeczywistości. 

Zaczniemy od oczyszczenia energetycznego przy w ciepłej atmosferze rozpalonych świec i kadzideł wybierając intencję do pracy podczas sesji. Zaproponuję Ci wylosowanie Karty Wróżki, która pomoże wskazać  drogę do upragnionego marzenia. Po omówieniu jej znaczenia, zajmiesz swoje wygodne miejsce do odbycia Kąpieli w Dźwiękach.

Uczestnicy sesji pozostają w pozycji siedzącej lub leżącej, wedle potrzeb, układając swoje ciało na kocach i wygodnych poduszkach. Relaks przypomina nieco sawasanę, której zazwyczaj oddajemy się po sesji jogi.

Wprowadzenie w głęboki relaks rozpoczniemy od pracy z oddechem, powoli zanurzając się w wibracjach dźwięków. Usłyszysz kojący głos podpowiadający, gdzie skierować uwagę umysłu, aby rozluźnić ciało. Sesja Jogi Nidra przypomina terapię relaksacyjną. W trakcie delektowania się dźwiękiem i prowadzonej medytacji poddasz umysł i swoje emocje obserwacji oraz powędrujesz do najgłębszych zakamarków twojego wnętrza wraz z głosem prowadzącej.

Misy tybetańskie, gong, bęben oceaniczny, dzwonki koshi, kij deszczowy, bęben szamański, tinsze, shruti box, kalimba będą oczyszczać, wzmacniać i koić Twoje wnętrze podczas całej sesji.

Działanie medytacji terapeutycznej joga nidra

Joga nidra jest prowadzoną medytacją, w warunkach totalnego komfortu: leżymy wygodnie otuleni kocami i podążamy za instrukcjami nauczyciela. Podstawową techniką jest rotacja świadomości, czyli przenoszenie swojej uwagi z poszczególnych części ciała następnie wchodzimy w głębsze struktury świadomości. Prowadzący swoją opowieścią wprowadza uczestnika w świat wyobraźni aby oczyścić i zharmonizować strukturę energetyczną ciała fizycznego i mentalnego. W klasycznej medytacji umysł pozostaje świadomy a ciało aktywne. W jodze nidrze staramy się uzyskać stan świadomego snu. Nie doświadczamy w niej marzeń sennych lecz stan snu głębokiego. Dzięki temu nasz mózg zaczyna pracować w obszarze fal Delta (0,5-4 Hz).). Fala delta jest najwolniejszą ze wszystkich fal mózgowych typową dla stanu głębokiego snu (Non-rapid eye movement, NREM, SEM). Głęboko regeneruje ciało, sprzyja procesom zdrowienia. Sesja jogi nidry potrafi zastąpić 3 godziny snu. Jest także doskonałą metodą rozpoczęcia swojej przygody z medytacją, ponieważ łatwiej w niej utrzymać koncentrację i nie wymaga pozycji siedzącej. Jest dostępna dla każdego, również osób z poważnymi kontuzjami i ograniczeniami zdrowotnymi.


Działanie terapii dźwiękowej misami tybetańskimi i gongu

Terapia dźwiękiem to jedna z holistycznych metod uzdrawiania ciała i umysłu. Podczas masażu misy wprowadzane są w wibracje poruszając każdą komórkę ludzkiego ciała. Nasze ciało składa się głównie z płynów, a jak wiadomo woda reaguje na wibracje dźwiękiem. Woda to życie, a płyny mają ścisły związek z układem nerwowym, emocjami i duchem na poziomie komórkowym. Sesja masażu umożliwia wyjście poza analityczny umysł i głębsze połączenie się z esencją witalności i transformacji człowieka. Przepływające wibracje dają odczucie wewnętrznego oczyszczającego i odświeżającego prysznica. Podobnie jak woda łączy i przekształca ważne elementy w naszym istnieniu, wibracje wydają się być w stanie zarówno wygładzić, jak i przyspieszyć podróż do dobrego samopoczucia. Misy wydają kojący, subtelny dźwięk relaksując ciało i psychikę. Rezultaty mogą być różne, od głębokiego odprężenia, przez ulgę w bólu fizycznym i / lub emocjonalnym, po uczucie lekkości, gdy ciało pozbywa się problemów emocjonalnych i fizycznych z przeszłości.

W stanie przebudzenia normalna częstotliwość naszych fal mózgowych to częstotliwość Beta. Narzędzia dźwiękowe porywają mózg, aby przejść do głębszych częstotliwości fal mózgowych Alfa i Theta. Są to częstotliwości, które wywołują głębokie stany medytacyjne, odczucie głębokiego spokoju, jasności umysłu oraz wzrostu intuicji. Współczesna nauka potwierdza badaniami terapeutyczne działanie dźwięku jako środka wspomagającego uzdrawianie. Zatem dźwięk jest rodzajem medycyny energetycznej, która tworzy holistyczną przestrzeń, w której ludzie mogą wyleczyć się z zaburzeń stresowych, bólu, depresji, stanów lękowych. Terapeutyczne sesje dźwiękiem poprawiają samopoczucie, podnoszą zdolność koncentracji, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, wzmacniają pamięć, przywracają wiarę we własne możliwości oraz wzmacniają pewność siebie. Starożytne instrumenty, w tym misy tybetańskie, są „uderzane i śpiewane” w określonych rytmicznych schematach, tworząc wibracyjne, harmoniczne dźwięki o częstotliwości „AUM” lub „OM”. Ta częstotliwość dźwięku wpływa na współczulny układ nerwowy, ponieważ fale mózgowe synchronizują się z wibracjami mis. Harmonijne wibracje wpływają na stan relaksacyjny, spowalniają oddech, mózg i tętno oraz zmniejszają stan bólowy, tworząc głębokie poczucie dobrego samopoczucia.

Korzyści z odbycia Kąpieli w dźwiękach

Po regularnych sesjach dźwiękowych doświadczamy oczyszczenia, zharonizowania oraz wzmocnienia ciła na płaszczyznach ciała emocjonalnego, fizycznego i duchowego.

 

 Na poziomie fizycznym, ich wpływ może być odczuwalny poprzez :

✔ rozluźnienie obszaru karku, pleców i podbrzusza

✔ zmniejszenie stanów bólowych

✔ regulację trawienia i metabolizmu

✔ uspokojenie i pogłębienie oddechu

✔ zniwelowanie uciążliwych bólów głowy

✔ poprawienie rytmiki bicia serca i ciśnienia tętniczego

 

Na poziomie emocjonalnym, ich wpływ może być odczuwalny poprzez : :

✔ łagodzenie zespołu chronicznego zmęczenia i depresji

✔ zwiększenie energii siły życiowej

✔ poprawę snu

✔ podnoszą zdolność koncentracjii poprawę pamięci

✔ pobudzenie wyobraźni i kreatywności

✔ wzmocnienie pamięci,

✔ poprawę samopoczucia

 

Na poziomie energetycznym i duchowym, ich wpływ może być odczuwalny poprzez : :

✔ zrównoważenie energii czakr - pobudzają, ładują i odblokowują miejsca energetyczne w organizmie

✔ poczucie miłości, jedności i naturalnej błogości obfitości

✔ połączenie z wibracją wszechświata

✔ przywrócenie wiary we własne możliwości oraz wzmocnienie pewności siebie

✔ przywrócenie łatwości życia i chęci działania

✔ odzyskanie wewnętrznej mocy

✔ przywrócenie wiary we własne możliwości oraz wzmocnienie pewności siebie wyjście poza ciało, umysł

 

Uczestnictwo w "Kąpieli w dźwiękach" pozwoli na: 

✔ Pobudzenie aktywności intelektualnej 

✔ Odblokowanie i odreagowanie skumulowanych emocji (często nieuświadomionych)

✔ Przeciwdziałanie bezczynności i apatii

✔ Zakończenie gonitwy uporczywych myśli

✔ Usprawnienie umiejętności komunikowania się z otoczeniem

✔ Uwolnienie i zwiększenie ekspresji tłumionych emocji

✔ Przyniesie poczucie spokoju i wyciszenia

✔ Poprawi relacje interpersonalne

 

Kika słów o terapeucie

Agnieszka Malczewska zafascynowała się dźwiękiem i wibracją mis tybetańskich, gongów, dzwonków i bębnów szamańskich już wiele lat temu. Od kilku lat wykorzystuje instrumenty terapeutyczne na indywidualnych i grupowych sesjach jogi nidry. Pragnąc potwierdzić swoje doświadczenia oraz poznać technikę masażu terapeutycznego ukończyła kurs terapii masażu dźwiękiem I i II st. pod okiem dr N. Med. Małgorzaty Kronenberger.

Agnieszka jest również wieloletnim certyfikowanym nauczycielem jogi wg metody BKS IYENGARA.Przygotowanie do ceremonii

Sesja wykonywana jest w ubraniu na leżąco najlepiej na kocu/macie. Warto się ciepło ubrać. Ostatni posiłek najlepiej zjeść 30-60 minut przed spotkaniem. Po zabiegu warto wypić przynajmniej jedną lub dwie szklanki wody. Woda pomoże w oczyszczeniu ciała z toksyn.


Przeciwskazania do uczestniczenia w sesji głębokiej relaksacji

Sesja jest przeznaczona dla każdego, kto odczuwa potrzebę głębokiego odprężenia i regeneracji – bez względu na stan zdrowia, kondycję fizyczną czy zaawansowanie; nie ma przeciwwskazań – poza sugestią zachowania ostrożności w przypadku niedociśnienia, ciąży, zakrzepicy, wszczepionego rozrusznika serca, psychozy.

Z sesji mogą korzystać osoby starsze oraz dzieci od lat 12.

 

Udział zakupisz tu: Kąpiele w dźwiękach

Ilość miejsc ograniczona. Po potwierdzeniu e-mailowym dostępnego miejsca otrzymasz potwierdzenie.

Miejsce:  Warszawa, Mokotów, Sadyba, ul. Locci 25, tuż przy ul. Sobieskiego.

Idealne miejsce, gdzie można praktykować jogę dla osób mieszkających w okolicach: Wilanów, Stegny, Sadyba, Wawer, Mokotów.


Zapraszam do kontaktu telefonicznego w razie pytań – 799 055 344 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl