Joga twarzy

Zapraszamy do rozpoczęcia praktyki jogi twarzy osoby początkujące oraz mające już doświadczenie, ale pragnące poćwiczyć jogę twarzy w towarzystwie pięknych i radosnych kobiet. Studio Lolasana organizuje regularnie kameralne warsztaty i spotkania w bardzo małych grupach do 11 osób.

W zakładce Warsztaty/Kursy/Joga znajdziecie aktualne kursy i szkolenia.

 

O metodzie Jogi Twarzy, Terapii Punktów Marma, masażu liftingującym KOBIDO Face i masażu limfatycznym

to autorska metoda polegająca na na holistycznym podejściu do ciała, łącząca elementy ćwiczeń twarzy, ustawień ciała, masażu twarzy metodą Kobido i innych technik liftingujących i limfatycznych oraz pobudzaniu energetycznych punktów Marma.

Joga twarzy

Joga twarzy jest zestawem specjalnych ćwiczeń, które każdy może wykonywać samodzielnie w domu. Ich celem jest odpowiednie napinanie i rozluźnianie mięśni. Dzięki temu stają się one bardziej sprężyste i wzmocnione. Zwiększa się również ich objętość. To z kolei prowadzi do uniesienia skóry, wypełnienia jej i ujędrnienia. Dzięki temu następuje cofanie skutków utraty włókien kolagenowych i elastyny, do których prowadzi naturalny proces starzenia się oraz działania szkodliwych czynników (zalicza się do nich m.in. stres lub palenie papierosów). Można zatem powiedzieć, że jest to joga piękna. Korzyści płynące z jogi twarzy to poprawienie i odmłodzenie wyglądu twarzy, poprawienie krążenia w obrębie twarzy, wzmocnienie mięśni twarzy.

Automasaż Kobido Face

Masaż Kobido to japońska technika masażu twarzy i karku, która jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Jego celem jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji. Poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działających na głębszych warstwach skóry i mięśni uaktywnia nerwy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energii) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną alternatywą dla wszystkich, którzy boją się igieł, nie mogą, bądź nie chcą poddać się chirurgicznemu liftingowi twarzy. Jest niezwykle relaksujący i odprężający. Obszar, na którym działamy to mięśnie naramienne, dekoltu, szyjne, grzbietu, głowy oraz twarzy. Efekt widoczny jest już po pierwszym masażu. Na zajęciach nauczysz się wykonywania automasażu, aby w domu powtarzać go raz lub dwa razy w tygodniu. 

Joga Twarzy Kobido Face ma wiele pozytywnych skutków. Wpływa na wygląd twarzy i kondycję skóry. Przede wszystkim zmniejsza napięcie mięśni i pomaga im się rozluźnić. Cera jest lepiej dotleniona i odżywiona. Głównym celem masażu jest bezinwazyjny lifting, który jest możliwy dzięki pobudzonej produkcji kolagenu i elastyny. Mięśnie są rozluźnione, a skóra napięta, więc odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Japoński lifting twarzy daje nie tylko widoczne rezultaty, ale ma także pozytywne efekty zdrowotne. Masaż zmniejsza uczucie stresu, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Lifting twarzy nie tylko unosi skórę, ale także koryguje zmiany powstałe na skutek bruksizmu i zmniejsza sztywność mięśni twarzy. Dobrze wykonany automasaż pozwala pozbyć się uciążliwych bólów głowy, a nawet poprawia pracę układu trawiennego. 

Automasaż limfatyczny

Automasaż limfatyczny bazuje na pobudzeniu węzłów chłonnych i powolnych, delikatnych ruchach ściągających limfę. Jest to masaż, który inaczej nazywamy drenażem. Jego celem jest przede wszystkim redukcja obrzęków oraz usprawnienie przepływów krwi i limfy. Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu stymulującego układ limfatyczny. Polega na pocieraniu i uciskaniu skóry, wykorzystując specjalne techniki i ruchy. Zabieg ma na celu przepchnięcie płynu – limfy, a tym samym zmniejszenie obrzęku i usprawnienie krążenia chłonki. Limfa (chłonka) to jasny wodnisty płyn, zawierający m.in. białka i elektrolity. Stanowi część składową krwi, jej zadaniem jest oczyszczanie tkanek organizmu. W limfie można znaleźć limfocyty, budujące układ odpornościowy.

Terapia Punktów Marma

Terapia Punktów Marma polega na stymulacji punków poprzez dotyk/uciski/masaż, przy użyciu olejku, minerałów lub ciepła. W ten sposób „udrażnia się” kanały przepływu prany, usuwa wszelkie blokady utrudniające jej przepływ w celu usunięcia bloków, bólu, stanów chorobowych. Punkty Marma usytuowane są na styku lub skrzyżowaniu kanałów przepływu prany, zarówno kanałów fizycznych jak i kanałów energetycznych. Są to newralgiczne miejsca, wrażliwe na dotyk, ponieważ w tych miejscach krzyżują się naczynia krwionośne, nerwy, więzadła, mięśnie lub stykają się ze sobą kości. Takich punktów mamy na ciele 107, a siedem pośród nich ma wyjątkowe znaczenie – to te Punkty Marma, które pokrywają się z czakrami – centrami energetycznymi. Na sesjach stymululemy wybrane punkty na twarzy i szyi, które bezpośrednio wpływają na wygląd twarzy.

Taping twarzy

Taping twarzy to technika rozluźniania mięśni przy pomocy specjalnych taśm do kinesiotapingu. Stosuje się je w celu relaksacji spiętych mięśni, wygładzenia zmarszczek i uniesienia owalu twarzy.

Taping twarzy, zwany inaczej tapingiem lub kinesiotapingiem estetycznym to metoda terapii powięziowej, która polega na czasowym oklejeniu twarzy taśmami do kinesiotapingu. Ich zadanie polega na obniżeniu napięcia powierzchniowego. Taping twarzy służy rozluźnieniu mięśni i przywróceniu skórze elastyczności. Podnosi owal twarzy, redukuje drugi podbródek, lwią zmarszczkę i bruzdy nosowo-wargowe, wspomagając pracę mięśni i przywracając im odpowiedni tonus. Sprzyja również lepszemu dotlenieniu tkanek, poprawie mikrokrążenia krwi i przepływu limfy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się obrzęków i zasinień.

Automasaż Kobido, zakończony naklejeniem taśm kinezjologicznych wzmocniają działanie masażu twarzy.

 

O prowadzącej warsztaty:

Sesje prowadzi Agnieszka Malczewska - dyplomowana masażystka twarzy i ciała, wieloletnia i doświadczona nauczycielka jogi oraz terapeutka masażu dźwiękiem. Swoją praktykę jogi twarzy zaczęła kilka lat temu. Prowadzi regularne warsztaty jogi i automasażu twarzy wykorzystując zdobytą wiedzę, będąc uczestnikiem wielu kursów doszkalających. Nieustająco pogłębia wiedzę o człowieku w sensie fizycznym, duchowym i mentalnym oraz regularnie praktykuje jogę twarzy, dzięki czemu stworzyła swoją autorską metodę.

STUDIO LOLASANA mieści się w W-wie, Mokotów - Sadyba, przy ul. Locci 25 (wejście również od ul. Sobieskiego) 

Studio Jogi LOLASANA zlokalizowane jest w dogodnym miejscu z możliwością bezpłatnego parkowania w dzielnicy Sadyba w Warszawie przy ul.  A. Locci 25. Idealne miejsce do praktyki jogi dla mieszkańców dzielnicy Mokotów, Sadyba, Stegny, Służewiec, Wilanów, Wawer, Ursynów, Ksawerów, Czerniaków.

Poniżej link do google maps:

https://goo.gl/maps/yPy53fWr7nYecfBd7

Poniżej link do google maps: Jak trafić do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl